Zmora sprawdzianu na prawko – jak wiele kosztuje zdanie prawka?

WORD do czasu pełnoletności łączy się z reguły wyłącznie z edytorem tekstu. Dopiero kiedy zaczniemy przygodę z prawem jazdy, zaczynamy kształtować ten skrót jako Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. WORDu nienawidzą prawdopodobnie wszyscy, którzy mieli szansę zdawać egzamin na prawo jazdy. Egzamin sam w sobie jest niezwykle stresujący, a do tego fakt, że nie jest on tani, jeszcze znacznie bardziej denerwuje wszystkich pretendentów. Wszyscy się bodajże zgadzają co do tego, iż najtrudniejszym momentem jest podejście do samochodu i przywitanie się z egzaminatorem.

Krótkie uregulowanie formalności oraz zaczynamy egzamin na prawo jazdy. Odpalamy silnik, ręce nam się trzęsą jak nigdy. Jest to nadzwyczaj dziwne, bowiem jakkolwiek na kursie wszystko szło nam nadzwyczaj łatwo. Oprócz tego egzaminatorzy wydają się wyłącznie czekać na potknięcie kandydata, tak jakby czerpali radość z odwlekania w momencie marzeń o prawie jazdy.

Dużo osób popełnia łatwe podstawowe błędy – przy ruszaniu gaśnie im silnik, nie są w stanie wyrobić się na łuku. O własnym samochodzie marzy dużo osób. Jest to jednak stosunkowo kosztowna inwestycja. Po pierwsze wypada zrobić Kurs kwalifikacji wstępnej Częstochowa, jakie jest dość kosztowne. Kiedy już mamy prawo jazdy, możemy już spokojnie kupić pojazd. Kupno, nawet używanego auta to jednak także dość kolosalny wydatek. Do tego wszystkiego dochodzi ubezpieczenie i koszty utrzymania (paliwo, naprawy itp.).

W jaki sposób w związku z tym widać, kupno pojazdu kojarzy się z wielkimi kosztami. Prócz nich, ma prawo zdarzyć się taka sytuacja, że uzyskamy mandat, za złamanie któregoś z przepisów ruchu drogowego. Pojedynczy mandat ma prawo nas kosztować kilkaset złotych Gorzej, jeśli utracimy prawo jazdy. Może tak się zdarzyć, kiedy przekroczymy liczbę dozwolonych punktów karnych, lub policja uzna, że stanowimy nazbyt ogromne zagrożenie na drodze. Kiedy zostanie nam odebrany dokument musimy jeszcze raz wystąpić o uzyskanie prawa jazdy, inaczej, innymi słowy, musimy następny raz przystąpić do egzaminu. Wystarczy jednakże jeździć zgodnie z prawem, a nie musimy posiadać takich problemów.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz