Zły nastrój u kobiet – w jaki sposób ją pokonać?

Depresja u kobiet ma okazję być postrzegana, jako szybciej oraz częściej następująca aniżeli depresja u facetów. Lekarze postrzegają damy, jako znacznie bardziej podatne na depresję, jaka w dodatku nieraz pozostaje nierozpoznana. Być może wynika to z tego, iż kobiety nieczęsto zgłaszają się do lekarza, a to sprawia, iż depresja rzadziej zostaje nierozpoznana. Faktem jest jednakże, że są różnice fizjologiczne pomiędzy mężczyznami oraz kobietami, jakie czynią kobiety bardziej podatne na depresję.

Najważniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych. Panie mają znacznie wyższe poziomy owych hormonów, a na domiar tego zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Leki zawierające hormony płciowe również mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dosyć wielokrotnie wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie. Na ogół rozpoczyna się ona w sposób niezauważalny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadwyżką odpowiedzialności za dziecko.

Niejednokrotnie kobieta czuje lęk, szczególnie lek o zdrowie i rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie z reguły zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest najogromniejsze po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, które już bolały psychicznie. Uważa się, że zmiany hormonalne są czynnikiem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji – sprawdź mediacje rodzinne. W ciężkiej depresji kobieta traci kontakt z rzeczywistością, ma prawo mieć urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji ma okazję być również zagrożone dziecko.

Kobieta w ciężkiej depresji może wierzyć, iż świat jest straszny, właśnie dlatego prawidłowiej jest uwolnić od niego dziecko. W tak istotnych przypadkach niezbędne jest leczenie szpitalne. Najlepszym miejscem na leczenie byłby wtedy szpital z oddziałem dla matki i dziecka, gdzie mogliby razem przebywać oraz razem korzystać z opieki lekarskiej. Leczenie polega zazwyczaj na podawaniu leków przeciwdepresyjnych. Z reguły w tych wypadkach kobieta w dalszym ciągu może karmić swe dziecko piersią, albowiem leki nie mają szkodliwego wpływu na pokarm oraz zawarte w nim substancje.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz