Ziołolecznictwo i jego najistotniejsze plusy

Ile jest dyscyplin medycyny? Pełne co niemiara. Zaczynając od kardiologii zajmującej się schorzeniami serca po psychiatrię zajmującą się schorzeniami umysłu. Dlaczego bezustannie mało się mówi o takiej dziedzinie, jaką jest ziołolecznictwo? Jest to prawdopodobnie połączone z brakiem zaufania do tej dziedziny, jaka skupia się wyłącznie na „owocach natury”, którymi są owoce, zioła, zboża oraz ogólnie przeróżne rośliny. Kiedy boli nas głowa, zęby bądź najzwyczajniej w świecie jest nam zimno nieraz sięgamy po różnego typu lekarstwa. Biorąc je nie zastanawiamy się z reguły, z czego są zrobione, zależy nam głównie na działaniu. Drążąc o wiele bardziej temat, można odnieść doświadczenie, że człowiek coraz mniej zastanawia się nad tym, z jakich składników składa się to, co on sam spożywa. Powracając do lekarstw, wolno rzucić w ślepo, iż farmaceutyki powstają w zakładach farmaceutycznych i w znacznej większości powstają na drodze chemicznych reakcji. Zgadza się. Jednakże zapomina się, że pierwsze leki – te najprostsze pochodzą zwłaszcza z towarów roślinnych takich jak zioła, owoce – przetestuj więcej na zioła na raka. Kto z nas nie pił melisy?

Powtarza się melisa, melisa, jednak nikt nie wie, co to jest tak w istocie ta melisa. Większość twierdzi, że to po prostu nazwa własna tegoż lekarstwa na uspokojenie. Melisa to nic innego jak nazwa zioła, które rośnie na terenie Europy oraz Azji. Zioła w medycynie od zawsze stanowiły jej ważne ogniwo. Posadą do skonsumowania zioła w celu leczniczym były wcześniejsze obserwacje oraz badania, jakie stały się fundamentem do przyznawania funkcji poszczególnym roślinom leczniczym. Zioła w medycynie stały się istotnym zwrotem w leczeniu ludności, ponieważ są one ogólno dogodne a jeżeli nawet występowałaby ich mała liczba, to zawsze wolno je uprawiać jak stereotypowe rośliny.

Ziołolecznictwo swoje „boom” przeżywało w czasie średniowiecza, kiedy tak właściwie to chrześcijańscy duchowni praktykowali ten rodzaj medycyny jako zgodny z „wolą bożą” i niezakłócający równowagi w świecie. Najpospolitszym wariantem zioła jest rumianek, lecz mało, kto zdaje sobie sprawę z tego o jego uzdrawiających aspektach odnawiających cerę. Przeciętnie ziołolecznictwo, cieszy się najogromniejszych powodzeniem w państwach Orientu, gdzie kult Buddy jako poprzednika życia w zgodzie z naturą, przyczynił się do jej rozwoju.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz