{Zdrowa skóra = piękna skóra – jak o nią dbać?

Legendarne przysłowie mówi, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Wolno także ogłosić, że w ładnym ciele zdrowe ciało ludzkie. Mało kto zdaje sobie kwestię z tego, że źle wyglądająca cera może być symptomem jakiejś poważnej choroby. Niekiedy wypryski czy stany zapalne nie są tylko kłopotem z którym należy udać się wyłącznie do dermatologa, ale należy je leczyć też od środka. Na zdrową skórę ciała nadzwyczaj odpowiednio funkcjonują kosmetyki z kolagenem, a również wszystkie kosmetyki naturalnego pochodzenia. Chodzi albowiem o to, żeby kosmetyk nie działał tylko powierzchownie, lecz też wewnętrznie. Większa część preparatów drogeryjnych ma działanie tylko wizualne. Skóra wygląda porządnie, jednakowoż w wielu przypadkach nie docierają one do najgłębszych warstw oraz jest to działanie powierzchowne na tyle, że po zaprzestaniu użytkowania danego kosmetyku skóra jest w strasznym stanie. A preparaty z kolagenem czy oleje z roślin są nadzwyczaj solidne, bowiem mają działanie dogłębne.

Warto rozejrzeć się za tego typu kosmetykami, by zadbać nie tylko o ładną, niemniej jednak i zdrową skórę. Sucha skóra jest problemem nie jednej osoby. Klimatyzowane pokoje nie wpływają poprawnie na jej kondycję, a wiadomo, że w większości wypadków w takich się pracuje. Tak samo jest z przebywaniem na słońcu czy złym odżywaniem. Sucha skóra jest oznaką odwodnienia organizmu, należy w takim razie rozpocząć od diety.

Wypada albowiem pamiętać, że to dieta i nawyki żywieniowe w pierwszej kolejności mają oddziaływanie na stan skóry ciała ludzkiego. Suchą skórę należy najpierw nawilżać od wewnątrz. W aptekach i sklepach z kosmetykami pojawiły się nawet odpowiednie preparaty, które nawilżają skórę. Są to zazwyczaj kapsułki z słusznym składnikiem i stężeniem wody, które działają bezpośrednio na skórę. Istotne jest także oczywiście stosowanie odpowiednich preparatów, które nie będą szkodzić skórze. Do skóry suchej poleca się kolagen rybi oraz kosmetyki, które nawilżają dogłębnie.

Należałoby bowiem pamiętać, że kolagen jest składnikiem tkanki skórnej każdego człowieka, więc z pewnością nie wyrządzi krzywdy. Takie preparaty poprawiające urodę z kolagenem wolno nabyć w aptece i na witrynach. W ogóle przy pielęgnacji skóry suchej przyzwoiciej korzystać z towarów aptecznych, a nie drogeryjnych.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz