Wymieniamy toner w drukarce

Drukarki laserowe są wydajniejsze od schematycznych drukarek atramentowych. Jakość wydrukowanych za ich pomocą stron też jest idealna. Jednakże nieprzerwanie dużym kosztem zostaje zakup oryginalnych tonerów wyprodukowanych przez producenta drukarki. Kiedy tak właściwie decydujemy się na zakup drukarki laserowej bierzemy wobec tego pod szczególną uwagę jakość wyposażenia i wydatki eksploatacji. Bardzo w szeregu przypadków decydujemy się także na zakup tonerów alternatywnych zamiast o dużo droższych oryginalnych wkładów. Kiedy drukujemy na potrzeby własne, jesteśmy nawet gotowi przymknąć oko na gorszą jakość odbitek. Spośród wielu osiągalnych na rynku zastępników bardzo dobre są tonery zamienne fabrycznie pionierskie i tonery remanufakturowane.

Jeszcze tańsza propozycja to hp m15w toner zamiennik. Tak samo jak toner remanufakturowany, użytkuje on puste oryginalne kasety, niemniej jednak części nie są w nich wymieniane. Producent jedynie je czyści a toner napełnia potrzebnym proszkiem. Przygotowanie takiego tonera jest o dużo tańsze, jednakże jakość też jest prawidłowo gorsza.

Drukarki laserowe są z pewnością bardziej wydajne niż drukarki atramentowe, jednakże zakup tonera to dosyć poważny wydatek. Selekcjonując oryginalną drukarkę, należałoby zaznajomić się z jej parametrami oraz opiniami na jej temat a również wybadać w jakich cenach są oryginalne tonery produkowane do interesującego nas typu oraz modelu drukarki laserowej.

Dobrym rozwiązaniem jest też zdecydowanie się na zakup tonera alternatywnego. Jego cena jest odważnie niższa. Jeśli nie przeszkadza nam ewentualna gorsza jakość wydruków warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Na rynku dostępne są tonery zamienne fabrycznie pionierskie i remanufakturowane w wersji pełnej oraz ekonomicznej. Mimo to zdecydowanie natańszym rozwiążaniem jest regeneracja. Polega ona właściwie na tym samym co produkcja tonerów zamiennych remanufakturowanych. W oryginalnej, pustej kasecie wymienia się tylko te elementy, które zużyły się w czasie eksploatacji. Potem pojemnik napełnia się dobrym proszkiem. Przy regeneracji użytkowana jest jednak dostarczona przez kontrahenta pusta kaseta.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz