Wycieczki do Lwowa – co warto zobaczyć, co warto wiedzieć

Lwów jest blisko Polski. Można tam pojechać na dzień, dwa, tydzień czy też dwa. Polacy chętnie odwiedzają to piękne i efektowne miasto, wiedząc, że jest ono pełne atrakcji. I nie mylą się wcale. Polskie ślady są obecne na każdym kroku, a wiele osób zna język polski. W restauracjach można jadać potrawy ukraińskie lub międzynarodowe. Lwów ma różnego standardu noclegi – hostele, skromne hotele i luksusowe hotele. Obecnie warto znaleźć własne miejsce we Lwowie. Hotele są niedrogie. We Lwowie jest tanio, pięknie i uwielbiają Polaków. Można spokojnie poradzić sobie z niewielką kwotą. Noclegi kosztują niewiele – w hostelu można przenocować już za 10-15 złotych. Są to amatorskie pieniądze, w Polsce za taką kwotę nie przenocuje się nigdzie.

Co koniecznie trzeba zobaczyć we Lwowie?

Lwów ma wiele atrakcji – Stare Miasto, Operę, Hotel George, Cmentarze Łyczakowski oraz Orląt Włoskich. Obecnie mieszkają w tym mieście głównie Ukraińcy, kiedyś można było spotkać Żydów, Ormian oraz Polaków. Mniejszość polska jest, ale o wiele mniej liczna niż przed II wojną światową. Lwowski Rynek jest bogaty w kamienice – są aż 44 w różnych stylach (barokowym, renesansowym, modernistycznym). Piękne budynki przyciągają wzrok, a każdy z nich ma bogatą historię. Perełką jest też Katedra Ormiańska, wzniesiona w XIV wieku, która dumnie wznosi się nad Lwowem i przyciąga turystów z całego świata. Zdobią ją słynne mozaiki Mehoffera oraz malowidła ścienne Rosena. Po II wojnie światowej była magazynem obrazów. W 2001 roku przywrócono jej właściwą funkcję. Warto zobaczyć też Katedrę Łacińską. Lwów jest stolicą festiwali i miastem pełnym kultury. Organizowane są festiwale jazzowe, Święto Sera i Wina, Dzień Św. Mikołaja. Lwów jest miastem wpisanym na Listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Jego uroda, piękno, unikatowy charakter zostały docenione i na pewno na to zasługują.

Sprawdź wycieczki do Lwowa z Kresy.com – więcej informacji na stronie WWW.

Argumentów przemawiających za odwiedzeniem tego miasta jest wiele. Należy koniecznie poznać urodę tego wspaniałego Lwowa, dawnego polskiego miasta, a obecnie perły Ukrainy. Nie ma ładniejszego miasta położonego tak blisko Polski.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz