Współpraca z fotografem ślubnym – ceny, terminy i pakiety fotografii

Nie może on jakkolwiek przeszkadzać przyszłemu małżeństwu w preparacjach do ślubu. W tej chwili na nikim nie robią wrażenia zdjęcia z salonu fotograficznego. Największą popularnością cieszą się, coraz to częściej tak oznaczane reportaże ślubne. Jest to relacja w postaci fotografii. Przedstawia ona wydarzenia również ze ślubu (z Urzędu Stanu Cywilnego oraz również z kościoła) jak i z czasu przed oraz po nim. Fotograf najczęściej towarzyszy parze młodej od samego rana. Wykonuje przeróżne zdjęcia.

Po pewnym czasie wybiera się z młodymi do kościoła czy też do urzędu, po czym wspólnie z zainteresowanymi i z gośćmi wybierają się na miejsce wesela. Fotograf w większości wypadków przebywa na weselu aż do czasu oczepin. Liczba zdjęć, jaką wykona przez cały ten czas jest praktycznie nieograniczona. Każda fotografowana sytuacja jest niepowtarzalna i jedyna w swoim typu. Jesteśmy w stanie zamówić fotografa do obecności na pełnym weselu lub ewentualnie na wybranych przez nas, jego poszczególnych momentach. Przeważnie fotografia ślubna dzieli się na kilka bazowych etapów(po to by łatwiej było opisać fotografowi cenę swojej pracy), zaliczamy do nich pomiędzy innymi: czas ceremonii ślubnej, zabawy weselnej, przygotowań do ślubu, błogosławieństwa pary młodej czy także sesji plenerowej.

Ponadto fotograf ma prawo towarzyszyć nam w czasie wizyt u fryzjera, kosmetyczki, a też w trakcie jakichkolwiek innych przygotowań. Żeby przyciągnąć klientów do skorzystania ze swoich usług, coraz to częściej proponuje im się specjalne pakiety. Są one tańsze oraz z reguły bardziej interesujące niż wykupywanie pojedynczych usług. Naturalnie im większy pakiet, tym wyższa będzie jego cena. Jako mały gratisowy dodatek dołączana jest zazwyczaj do całego pakietu sesja narzeczeńska. Taki bonus jest efektywną zachętą dla par młodych.

Na domiar tego jesteśmy w stanie porozumieć się z fotografem indywidualnie – uprzejmie zapraszamy na Przemek Białek fotograf ślubny. W następstwie tego również cała umowa nie musi wyglądać tak jak cennik czy regulamin zademonstrowany na jego stronie czy ulotce reklamowej. Warto jednak pamiętać, że by doszło do porozumienia całość musi być idealna oraz opłacalna dla wszystkich. Fotograf, jakiemu zależy na dobrej opinii i wielu klientach zrobi wszystko, aby Tobie wspominali go jak najporządniej oraz polecali kolejnym.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz