Witaminy – zdrowie oraz uroda dla każdego

To nie legenda ani mit. Dostarczanie witamin zapewnia nam zdrowe ciało oraz zdrowy umysł codziennie! Witamin jest jednak tak wiele, że trudno byłoby opracować dietę, która zawierałaby je wszelkie oraz jeszcze do tego w idealnej, przyswajalnej dawce.

Wskutek tego z pomocą przychodzą suplementy diety, jakie całościowo są w stanie dostarczyć naszemu organizmowi należytą dawkę witamin. Zamieńmy parę najbardziej istotnych z nich, które są odpowiedzialne za zdrowie organizmu. Jedna z najistotniejszych to kwas foliowy – witamina B9, obowiązkowa za kondycję nerwową organizmu. Polepsza również rozwój dziecka w brzuchu matki. Pomaga w stanach obniżonej koncentracji. Działa wspomagająco w uleczaniu osób chorujących na depresję i schizofrenię. Następną istotną witaminą jest witamina K, która odpowiada za krzepnięcie krwi. Jest nadzwyczaj przydatna, ponieważ zapobiega krwotokom oraz krwawieniom immanentnym oraz krzepnięciu krwi. Ogranicza nadmierne krwawienie menstruacyjne. Jest także istotną pomocą dla osób cierpiących na osteoporozę, dzięki temu że zmniejsza utratę wapnia. Przyspiesza także proces zrastania się kości.

Tak jak ważną witaminą jest również witamina A, która jest silnym antyoksydantem oraz działa oczyszczająco na organizm. Zwiększa naszą odporność i zmniejsza działanie wolnych rodników. Jej obecność w organizmie ludzkim sprawia większą wytwórczość przeciwciał oraz większą produkcję cytotoksycznych komórek T, które blokują dostęp bakteriom oraz wirusom do ludzkiego organizmu – sprawdź polecany preparat na włosy typu tabletki na porost włosów dla mężczyzn. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich witamin i ich funkcji, tak dużo ich jest.

Należy jednak pamiętać, aby swoją dietę czynić przede wszystkim obfitą w jak największą ilość witamin i minerałów, żeby radować się zdrowiem oraz nienaganną formą przez długie lata. Najwięcej witamin mają oczywiście owoce i warzywa, dlatego zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim powinniśmy pamiętać o ich spożywaniu w ogromnych ilościach. Poza sezonem warzywnym jesteśmy w stanie korzystać z mrożonek bądź stosownie wcześniej przygotować przetwory, jakie osłodzą oraz umilą nam zimowy czas. Na pewno też suplementy diety wspomogą nasz jadłospis i pomogą w dostarczeniu odpowiedniej dawki witamin.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz