Wesele – jakim sposobem przygotowywać kosztorys pełnej imprezy?

Kryzys gospodarczy efektywnie utrudnia życie znacznej większości ludzi oraz pracobiorcom wielu branż przemysłu. Wszyscy muszą wyszukiwać możliwości oszczędzania i sposobów na zarobienie jakiegokolwiek dodatkowego grosza. Wydaje się jednakże, że jest branża, jaka ani myśli poddawać się kryzysowi. Branża weselna bo, mimo niedogodności ma się dalej wybitnie prawidłowo. Ślub albowiem to na tyle ponadprzeciętny dzień w życiu pary młodej, że na bok idą często argumenty rozsądkowe a górę biorą emocje i chęć spełnienia marzeń.

Tym samym wydawane są na ten cel duże pieniądze. Tym o wiele bardziej, że niejednokrotnie na wesele dla swoich dzieci rodzice mają odłożone finanse już od wielu lat. Nie ruszane oraz z przeznaczeniem na uroczystość zaślubin niekiedy leżą w skrzętnie skrywanym miejscu przez długi czas. Kiedy zatem nadchodzi ten znaczący moment, choć na inne cele szczędzi się środków, na wymarzoną impreza finanse się znajdują.

Jest w owym czasie bryczka bądź też limuzyna, jest 150 gości, jest przyciągająca sesja ślubna, błyskotliwa suknia i bogato zastawiony stół. Oby także radość z tego dnia trwała w młodych do końca ich dni. Uroczystość zaślubin jako jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka musi być opatrzona słuszną oprawą. Tego dnia bowiem dwie osoby na oczach najbliższych składają sobie przysięgę miłości oraz wierności do końca swych dni.

Staropolskim zwyczajem oprawie tego dnia towarzyszyć musi wesele, na jakim orkiestra przygrywa wezwanym gościom – znacznie więcej o tym na kamerzysta na wesele. W niektórych kręgach odchodzi się od tego rodzaju wielkich uroczystości, jednakże są kręgi, w jakich niestosowne jest nie urządzić wesela, dlatego młodzi bądź rodzice latami oszczędzają ażeby zdołać przygotować poprawnie duże przyjęcie. A czasem nawet zaciągają kredyty na ten cel.

Mottem przyświecającym temu przedsięwzięciu jest sarmackie „zastaw się a postaw się”, co niestety może wywoływać duże kłopoty finansowe. O ile, jeżeli pieniądze były latami odkładane, to młoda para w nowatorskie życie wstępuje z pustym stanem konta, o tyle, w wypadku zaciągania kredytu, rozpoczynają wspólną drogę ze istotnym obciążeniem finansowym. Warto zatem niekiedy wbrew konwenansom, samemu rozstrzygać o oprawie tego uroczystego dnia i swojej przyszłości.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz