Wellness oraz Spa – zatroszcz się o własne ciało

Filozofia Spa jest znana w Polsce dopiero od kilku lat. Pojęcie Spa pochodzi z łaciny oraz znaczy mniej więcej tyle, co zdrowie zdobywane przez wodę. Jest ona najistotniejsza dla ludzkiego ciała, łagodzi, pobudza do przedsięwzięcia, rozluźnia. Zapewnia też spokój ciału i duszy.

Spa zaleca pielęgnację poprzez dobór zabiegów opartych na różnego masażach oraz kąpielach. Zabiegi te zwilżają, ujędrniają i odżywiają ciało. Zezwalają też na relaks umysłu albowiem zapewniają relaks, odstresowują oraz działają uspokajająco. To właśnie dzięki nim każdy prędko odzyska energię, wzmocni swoją odporność organizmu i ulepszy sobie nastrój. Są one zwłaszcza polecane w okresie zimowym, kiedy brakuje słońca. Przez to mamy większą skłonność do zmęczenia, łapania infekcji oraz depresji. Obecnie Spa wolno odszukać nieomalże w każdym ośrodku wypoczynkowym, sanatoriach i w pokaźniejszych miastach.

W Spa wolno skorzystać pomiędzy innymi z masaży, hydroterapii, kąpieli, jaccuzi, solarium, sauny, łaźni fińskiej, zabiegów pielęgnacyjnych pełnego ciała ludzkiego, fitness, zabiegów kosmetyki estetycznej i wielu innych. Pojęcie to pozostało użyte po raz pierwszy w 1958 roku przez amerykańskiego doktora. Dojrzał on potrzebę pozostawiania ciała ludzkiego i umysłu w równowadze. Kluczową rolę odgrywa tutaj połączenie fitness- u z trafnym nastrojem oraz samopoczuciem.

To naturalnie dzięki jego podejściu ludzie zaczęli zwracać pokaźniejszą uwagę na swój wygląd. Zaczęto dążyć do osiągnięcia wysportowanego ciała. Atrakcyjny wygląd i korzystna praca zaczęły wyznaczać prestiż oraz osiągnięcie sukcesu. Ludzie zaczęli spostrzegać potrzebę współbrzmienia ze sobą pracy i życia prywatnego. Po ciężkim dniu należy zrelaksować się umysł przez słuchanie uspokajającej muzyki, czytanie książki czy też to właśnie dzięki szklance zielonej herbaty.

Tudzież stres najprzyzwoiciej jest rozładować przez wysiłek fizyczny na siłowni, aerobiku itp. – a gdy pragniesz polepszyć swoje ciało, sprawdź także Wellness Pro Club. Ciało jesteśmy w stanie uspokoić dzięki aromatycznej kąpieli, masażowi lub ewentualnie w wizycie w saunie. Powinniśmy także zwracać uwagę na to, co jemy, bo to w znacznej mierze determinuje nasze samopoczucie. Wellness to nie tylko sposób na życie, jednakowoż filozofia, to właśnie dzięki jakiej czujemy się zdrowi, atrakcyjni i zrelaksowani.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz