W jaki sposób rozwija się cellulit? Metody kuracji pomarańczowej skórki

Przyczyn powstawania tak nazywanej skórki pomarańczowej jest faktycznie nadzwyczaj wiele. W jaki sposób sądzą specjaliści, za najczęstsze przyczyny uznaje się jednak siedzący, mało aktywny tryb życia, złe nawyki żywieniowe – te elementy w głównej mierze są odpowiedzialne za rozwój cellulitu, z jakim boryka się dziś coraz pokaźniejsza liczba kobiet. Za pozostałe elementy natomiast należy uznać pomiędzy innymi elementy genetyczne, terapie hormonalne, nazbyt ciasny ubiór, a również otyłość, jaka także ma związek ze skórką pomarańczową. Zwalczanie tego problemu nie jest takie proste i w pewnych momentach należy wyszukiwać pomocy tylko u zawodowców.

Naturalnie same również możemy sobie z nim radzić, na przykład przygotowując właściwe kąpiele z dodatkiem olejków z owoców cytrusowych czy raz w tygodniu zrealizować nadzwyczajny peeling. Takie domowe sposoby też bywają skuteczne, dlatego zanim sięgniemy po drogie preparaty, warto spróbować sobie poradzić ze skórką pomarańczową za wsparciem domowych metod.

Jeśli jednak domowe sposoby zawiodą, a kosmetyki nie będą nam wspomagać, wówczas możemy jeszcze szukać ratunku w specjalistycznych zabiegach. Cellulit, nazywany też skórką pomarańczową, objawia się przede wszystkim nierówną, pofałdowaną skórą, jaka wygląda niezmiernie nieestetycznie – tu pomoże hifu szczecin. Jakim sposobem się okazuje, jesteśmy w stanie wyróżnić parę faz rozkwitu skórki pomarańczowej. Faza pierwsza polega na niewielkim jeszcze zbruzdowaniu skóry, które pojawia się w wyniku zastoju krwi żylnej. W następnej fazie dochodzi już do tworzenia się skórki pomarańczowej, która staje się coraz to bardziej widoczna.

Ma okazję pojawiać się również obrzęk. Trzecia faza znamionuje się w głównej mierze zagłębieniami skórki, które dostrzegalne podczas napinania mięśni. Kolejny etap to już pojawianie się drobnych grudek, guzków. Świadczy to o tym, że skórka pomarańczowa coraz bardziej się rozprzestrzenia, obejmując komórki tłuszczowe i tkankę łączną. Piąta faza jest fazą najbardziej zaawansowaną, ponieważ w niej pojawiają się coraz pokaźniejsze guzy. Jeśli ktoś zaobserwuje u siebie początki rozwoju skórki pomarańczowej, nie ma powodu do paniki. Już wtenczas jednak należałoby zareagować, przyjrzeć się swojej diecie, by wyeliminować tłuste oraz niezdrowe potrawy, a również zmienić nawyki żywieniowe.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz