Tracenie wagi – wsparcie medycyny estetycznej

Wydaje się, że tracenie wagi jest procesem, jaki zawsze prowadzi tylko i wyłącznie do utraty zbędnie nagromadzonych kilogramów. Tymczasem w realności bywa różnie, w pewnych sytuacjach kompletnie odwrotnie, szczególnie, że pokazują to statystyki i potwierdzają sami zaintrygowani, a wobec tego osoby, jakie odchudzały się a dzisiaj wyglądają jeszcze gorzej niż przed zainicjowaniem odchudzania. Jak to dopuszczalne? Otóż niesłychanie możliwe i jest na to jedna łatwa odpowiedź, a wobec tego istnieje pewnego typu znacząca przyczyna. Jaka? A więc taka, że ludzie nie są w stanie pozbyć się tak zwanego efektu jojo. Efekt jojo pojawia się wtedy, kiedy tak właściwie człowiek decyduje się na niezwykle restrykcyjną dietę, w trakcie której jest w stanie wytrzymać przez chwilę żeby uzyskać praktyczne rezultaty, jednakowoż nie jest w stanie wytrzymać dłużej aniżeli na przykład kilka dni, tygodni lub miesiąc.

Na pewnym etapie zezwala sobie na znacznie więcej bądź powraca do starych przyzwyczajeń czy po prostu wygłodzony rzuca się na jedzenie, przez co zjada dwa razy tyle jedzenia ile jadł przed nawiązaniem diety,a w wynik jest taki, że tyje. Tycie jest też powodem niecierpliwości – chcemy szybkich efektów, a kiedy ich nie ma znowu jemy oraz koło się zamyka. Czy zastanawialiście się dawniej nad tym, czy istnieje jakikolwiek właściwy moment na rozpoczęcie odchudzania?

Jeżeli nie, to jest na to naturalnie czas, szczególnie, jeśli na przykład odchudzanie będziecie rozpoczynać pierwszy raz w całym swoim życiu. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – otóż wybranie momentu na odchudzanie czy właściwie jego rozpoczęcie jest ważne, bo jeżeli wybierzemy złą chwilę, możemy błyskawicznie się poddać czy też po prostu nie mieć wystarczająco silnej woli – tu pomoże także liposukcja – www.centrumliposukcji.pl. Zwłaszcza dotyczy to kobiet, jakie jak wiadomo różnie czują się w konkretnej fazie cyklu. Przed okresem, zwłaszcza kilka dni niesłychanie w wielu przypadkach odczuwają pociąg do słodyczy, co jest oczywiście wytłumaczalne biologicznie i rozpoczęcie tracenia zbędnych kilogramów w tym momencie byłoby po prostu katastrofą.

Najpoprawniej więc robić to zaraz po rozpoczęciu miesiączki. Niezwykle porządnie też, o ile przenigdy się jeszcze nie odchudzaliśmy zacząć raz a dobrze, ponieważ organizm dozna szoku i będzie chudnąć szybko. Jeżeli nie przetrwamy w owym czasie, to tak solidnych rezultatów nie uzyskamy już przenigdy, bo ciało będzie się już bronić przed brakiem jedzenia spowalniając metabolizm.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz