Świeże kwiaty na balkonie oraz w mieszkaniu – doniczki oraz wazony

Wiosną i latem a w pewnych sytuacjach i jesienią jesteśmy w stanie ujrzeć na balkonach śliczne świeże kwiaty, zdobiące balustrady oraz kwietniki wysoko na ścianach. Posiadając balkon sami jesteśmy w stanie zapoczątkować hodowlę kwiatów balkonowych. Nie jest to żmudne zajęcie a równolegle daje bezmiar satysfakcji i radości, nie wspominając już o ślicznym wyglądzie stworzonego przez nas balkonu, który niejako staje się wizytówką naszego domu. Wystarczy jedynie kilka pokaźnych rozmiarów doniczek i właściwe sadzonki aby w krótkim czasie stworzony przez nas balkon zdobiły pięknie kwitnące kwiaty. Na ogół rośliny balkonowe nie potrzebują nazbyt dużej pielęgnacji, odrobina odżywek i regularne podlewanie powinno być wystarczające.

Ewidentnie równie ważne jest rozstawienie donic w słonecznym lub ewentualnie zaciemnionym kącie tarasu, w zależności od odmiany którą wybraliśmy by cieszyła nasze oko. Przecież kwiaty, jedne porządniej rosną w słońcu, inne szybciej rozwijają się mając godziwą ilość cienia w miejscu kwitnięcia. Należałoby dowiedzieć się czego pożąda wybrana przez nas odmiana nim rozpoczniemy sadzenie – zatroszcz się również o DONPLAST.ORG – doniczki plastikowe. Jakim sposobem zadbać o kwiaty żeby nie zwiędły za szybko czy także już po dwóch dniach od momentu ułożenia mieszanek w wazonie. To bardzo łatwe i kilka wskazówek pomoże zachować świeżość kwiatów w domu.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na sam wazon, powinien być czysty a woda w jaki sposób najbardziej odstała, oby nie prosto z kranu, równie przyzwoicie może to być przegotowana zimna woda czy niegazowana mineralna. Kupując wazon trzeba również zwrócić uwagę na jego wysokość, ma obowiązek on sięgać od czterdziestu do sześćdziesięciu procent wysokości łodygi ażeby podtrzymywać kwiaty ma obowiązek w następstwie tego być wysoki bądź mały, w zależności od formy bukietu kwiatowego. Końce łodyg najlepiej ściąć pod skosem by kwiat prościej pobierał wodę, możemy również dodawać odrobinę odżywki dla roślin, zakupimy taką bez najmniejszych kłopotów w kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych. Wodę w wazonie powinniśmy zmieniać co dwa dni a usychające liście bezwzględnie obrywać, zezwoli to zachować nie tylko świeżość bukietu ale i ładny wygląd, bez dodatku zżółkniętych liści.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz