Składanie markiz – jakim sposobem zapewnić perfekcyjne zaciemnienie?

Instalowanie dekoracji okiennych jest czynnością zawiłą. Wieszanie firanek jest czasochłonne, a jeśli dojdzie do tego choćby mały lambrekin cały proces o wiele się wydłuża. W takim przypadku ważne jest dobre zawieszenie i ułożenie całej dekoracji. Jeśli na dodatek instalujemy w oknach markizy, całość zajmie nam mniej więcej dwóch godzin.

Jak najbardziej wszystko zależy od sposobu montażu. Jeżeli firany oraz dekoracja jest uszyta na drążek karnisza, wtedy wystarczy jedynie go przeciągnąć przez umyślnie wszyte kółka i powiesić go na wspornikach. Natomiast markizy jesteśmy w stanie przyklejać lub przykręcać do ramy okiennej. O ile pierwszy sposób jest w miarę szybki, na drugi potrzeba więcej czasu. Spowodowane jest to użyciem wkrętów, jakie wypada delikatnie umieścić w listwie okiennej. Potrzebuje to spokoju i opanowania. Tak samo jak w przypadku markizy, jaką montuje się na ścianie lub ewentualnie suficie. Tutaj wypada dokonać wiercenia, co również zwiększa pewną trudność w czasie montażu. Mimo to pracując z rozwagą wolno to zrobić rzeczywiście kompetentnie. Promienie słoneczne wpadające do stworzonego przez nas mieszkania, mimo wielu zalet, są w stanie też utrudniać życie. Szczególnie, kiedy rano chcemy dłużej pospać.

Wobec tego wielu konsumentów decyduje się na markizy wrocław, które powodują pełne zaciemnienie pomieszczenia. Takie markizy nie przepuszczają światła słonecznego, to naturalnie dzięki czemu nawet spóźnionym rankiem w pokoju jest ciemno. Jeśli jednak użytkownik obawia się wrażenia klaustrofobii ma do wyboru markizy zaciemniające. Wykonane są z materiału, ale podbitego gumą. To powoduje nieprzepuszczalność promieni oraz miarodajne obniżenie temperatury, chociaż nie tak znaczące jak w przypadku markiz zewnętrznych. Jeżeli oraz taki towar nie jest właściwy dla konsumenta, proponuje mu się szablonowe markizy materiałowe w ciemnych odcieniach. Zaciemnienie pokoju nie jest tak duże, jak w wypadku uprzednio napomkniętych zasłon. Za to większe niż w wypadku markiz w jasnych barwach cytryny czy pomarańczy. Usytuowanie ich w kasetach może w pewnym stopniu wspomóc w zaciemnieniu. Bynajmniej faworyzowane w takim wypadku są zasłony na drążku.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz