Rozmaite rodzaje kominków

Niepowtarzalne, zdradzające wiarygodną myśl, pojedyncze oraz w całości zgodne z zarysem właściciela – takie właśnie są kominki artystyczne. To właściwy pomysł dla wszystkich, jacy doceniają własną wyrazistość. Projektując wnętrze domu, są w stanie wyrazić ją przez kominek. Projekty te, realizowane są przez niewielkie firmy, zatrudniające artystów. Co poniektórzy boją się, iż taki kominek ma okazję być niesprawny lub niebezpieczny. Nie ma o co się martwić. Każda firma oferująca usługi projektowe oraz montażowe kominków, oprawiona jest do testów obronności danego projektu. Kominek artystyczny ma prawo być wykończony wszelkim, co nie jest łatwopalne. W większości wypadków jest to glina oraz kamienie. Artyści układają je w dowolne wzory, w zależności od wizji właściciela kominka. Wykończenie takiego paleniska są w stanie stanowić także płaskorzeźby czy mozaiki.

Atrakcyjnym sposobem jest również stylizowanie kominka na piece chlebowe czy kaflowe. Wszystko zależy od aranżacji wnętrza domu, pomysłowości właściciela oraz zasobności jego portfela oczywiście – sprawdź kominek na pellet. Wraz z ciągłą ewolucją mody na ekstrawaganckie wystroje mieszkalnych wnętrz, zmieniają się też projekty kominków. To co dawno temu oznaczano nurtem nowoczesnym, dzisiaj już takim nie jest. Stąd trudno określić, co owym nurtem jest. Nie wolno z pewnością przypisać mu wskazanego, ukochanego budulca wykończeń. Korzysta on bo z różnych materiałów. Forma zależy właściwie jedynie oraz wyłącznie od właściciela, chociaż jak to na ogół przy kominkach, dominują łatwe kształty geometryczne, inaczej prostokąty i kwadraty.

Nieraz wolno natknąć się na kominki obłe, niemniej jednak to już świadczy o szczególnej pomysłowości właściciela. Wolno odnieść wrażenie, iż przy projektowaniu kominków współczesnych, wszelkie chwyty są dozwolone. To nie do końca zgodność z rzeczywistością. Istotnie, rozwiązania techniczne zostawiają wolną rękę pomysłodawcy. Ale w stylizacji, mimo wszystko obowiązuje jedna bazowa zasada – prostota. Niezależnie od budulca i aranżacji projektanci dopasowują nowoczesne kominki, do stylizacji wnętrza domu, w którym będzie się on znajdował.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz