Praktyczna nawigacja witryny – jak ją opracować?

Co jest niezbędne, aby napisać witrynę? Teoretycznie może to być dowolny edytor tekstu, no oraz oczywiście odpowiednie chęci. Projektowanie witryn internetowych WWW potrzebuje użycia należytych edytorów tekstowych, jakie różnią się od tych pospolitych. Przede wszystkim edytor taki służy do wpisywania poleceń dotyczących formatowania tekstu przyszłej strony. W tej grupie wyróżnia się dwa rodzaje edytorów – tekstowe oraz graficzne.

Projektowanie witryn internetowych WWW wolno oprzeć o edytor FrontPage, dostępny w pakiecie biurowym Microsoft Office. By się nim posługiwać, nie należy znać języka HTML, albowiem witrynę internetową tworzy się w nich jak w sztampowym edytorze tekstu, a cały kod HTML wytwarza automatycznie program. Takie edytory nie dają niemniej jednak pełnej kontroli nad zawartością witryny. Wolno korzystać z bogatych narzędzi, lecz w pewnych sytuacjach nauka wszelkich dyspozycji takiego edytora, ma prawo zabrać znacznie więcej czasu, aniżeli nauka podstaw HTML.

Do tego wytwarzają jeden kod więcej, co zwiększa objętość strony i powoduje, że niesłychanie trudno ją później modyfikować przy użyciu edytorów tekstowych. Projektowanie stron WWW w edytorze FrontPage w szeregu przypadków generuje nieprawidłowy sposób wyświetlania w co niektórych kultowych przeglądarkach internetowych – witryny konstruowane w edytorze FrontPage, najpoprawniej wyświetlają się w przeglądarce Internet Explorer. Na projektowanie stron WWW znaczący wpływ ma pierwsze wrażenie, wywarte na ewentualnych internautach. Internet to miliony witryn internetowych – jeżeli wejdzie się na jedną z nich i nie zrobi ona odpowiedniego wrażenia, już się na nią nie powróci. Wobec tego nadzwyczaj ważne jest, by strona internetowa była możliwie najodpowiedniej dopracowana już podczas jej pierwszej prezentacji w Internecie – przetestuj agencja interaktywna olsztyn. Projektowanie stron WWW to przede wszystkim dobór właściwego tekstu oraz grafiki.

Teksty nie mogą być banalne, nazbyt długie oraz niestarannie napisane. Jeżeli tekst jest dłuższy warto wykorzystywać punkty, akapity czy też rozdziały. W razie powoływania się na inne teksty należy zawsze podawać ich źródło. Wypada także pamiętać o sprawdzaniu błędów ortograficznych, interpunkcyjnych czy stylistycznych. Projektowanie witryn internetowych WWW musi też opierać się na grafice. Grafika musi być odpowiednio dobrana do serwisu.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz