Pożyczki – rodzaje, które mają oddziaływanie na koszty

W większości wypadków kredyt hipoteczny bywa jedyną szansą na własne miejsce zamieszkania, albowiem naprawdę niedużo osób jest w stanie sobie pozwolić na zakup domu bądź też mieszkania za zaoszczędzone pieniądze. W tej sytuacji kredyt lokalowy staje się najszybszym oraz najtańszym sposobem na spełnienie marzeń o własnym lokum. Tak więc udzielenie kredytu mieszkaniowego przez banki bywa dla zdecydowanej większości osób jedynym sposobem zdobycia właściwych środków finansowych. Równocześnie to można nazwać zadowalającym rozwiązaniem, bowiem stwarza szansę zamieszkania we własnych czterech kątach tuż przy rozłożeniu kosztów jego kupna na lata.

Wobec tego nie ma co się zadziwiać, że istotnym faktem jest, żeby poprzez cały proces zakupu mieszkania przejść bezpiecznie, a także wybrać dobrą ofertę, bo kredyt mieszkaniowy z reguły oznacza współpracę klienta z bankiem na niezwykle długie lata – tu pomoże Kredyt Firmowy. Acz jednak dobranie słusznej oferty kredytowej nie zalicza się do najprostszych rozwiązań, szczególnie że na rynku jest ich wiele.

Dziś już niemalże nikt nie pozyska w naszym kraju kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich, żaden bank nie proponuje konsumentom takiego rozwiązania. Zostają wobec tego kredyty udzielane w euro oraz w naszej idealnej miejscowej walucie – złotówce. Mimo to od 1 stycznia 2012 roku, po rekomendacji wydanej bankom przez Komisję Nadzoru Finansowego, a dotyczącą udzielania kredytów hipotecznych, coraz trudniej jest otrzymać tego rodzaju kredyt. Najogromniejsze zaostrzenia pozostały zastosowane w stosunku do kredytów hipotecznych udzielanych w euro, wskutek tego także już tylko parę banków udziela tego rodzaju kredytów w euro. Oprócz tego banki stosują przeróżne swoje utrudnienia do dostępu do euro, jak chociażby niezwykle wysokie progi dochodowe członków rodziny (jeden z banków określił nawet poziom zarobków na 11 000 złotych netto).

Niektóre tez banki dają kredyty w euro tylko tym rodzinom, gdzie przynajmniej jednakże osoba zarabia właśnie w tej walucie. W dodatku Komisja Nadzoru Finansowego zarządziła śladowe procentowe kwoty, jakie powinien spełnić kredytobiorca, jeśli chodzi o kredyt hipoteczny.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz