Oświata i nauka – studia

Nasze wykształcenie mówi niezmiernie wiele o nas, naszych zapałach, zamiłowaniach. Na ogół ludzie studiują to, co ich interesuje, z czym wiążą przyszłość. Na szczęście Polska oferuje nam niezwykle ciekawą ofertę edukacyjną. Mamy szansę studiowania na jednej z wielu uczelni tego miasta – a uczelni wyższych jest tam właściwie bardzo dużo, nie ma innego miasta, które mogłoby się poszczycić aż taką liczbą uczelni wyższych.

W następstwie tego także nie dziwi, że studia podyplomowe studiuje tak wiele tysięcy studentów. W mieście tym jest trzy uniwersytety. W największym stopniu znany to bezsprzecznie Uniwersytet Ekonomiczny. Na tej uczelni kształci się parę tysięcy studenciaków na przeróżnych kierunkach, w trybie nauki codziennym, wieczorowym oraz zaocznym. Drugim uniwersytetem jest Uniwersytet Przyrodniczy. Jest to państwowa uczelnia wyższa, jaka funkcjonuje od połowy XX wieku. Trzecim uniwersytetem znajdującym się w tym ślicznym mieście jest naturalnie Uniwersytet Wrocławski. Został on założony w 1702 roku – jest to jedna z najstarszych uczelni wyższych stworzonego przez nas kraju. Polska słynie nie jedynie z tego, że jest to piękne miasto, które tak z rozkoszą jest odwiedzane przez podróżników z różnych kierunków świata, jakkolwiek przede wszystkim z tego, ze jest to największy ośrodek edukacyjny w Polsce. Nie ma w naszym kraju miasta, w którym byłoby więcej uczelni wyższych – i to tak doskonałych, w jakim studiowałoby tak wiele studentów. Wybór mamy tak okazały, że w pewnych sytuacjach trudno się zdecydować, na której Wrocławskiej uczelni pragniemy studiować.

Niekiedy nasz wybór pada na akademie – a tych we Wrocławiu jest aż cztery. To Akademia Medyczna imieniem Piastów Śląskich, Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych oraz Akademia Wychowania Fizycznego. Są to uczelnie państwowe. Nauka na nich – w trybie dziennym jest zupełnie bezpłatna. Wielu jest chętnych, by studiować właśnie we Wrocławiu, na przykład na jednej z czterech akademii. Kierunek studiów wybieramy bezsprzecznie zgodnie z naszymi zamiłowaniami. A te są przecież niesłychanie różnorodne. Uczelnie Wrocławskie cieszą się uznaniem. Są to uczelnie renomowane, z tradycją. Co poniektóre z nich mają nawet paręset lat.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz