Osobisty basen – w jakim miejscu złożyć zamówienie?

Prywatny basen we własnym domu jest kolosalną atrakcją. To właśnie dzięki niemu mamy szansę odpoczynku oraz relaksu bez konieczności udawania się na krytą pływalnie. Osobisty basen dodaje jego posiadaczom prestiżu. Pielęgnacja domowej pływalni nie jest karkołomna to naturalnie dzięki współczesnym systemom gwarantującym filtrowanie oraz odkażanie wody. Czy jedynie ludzie zamożni mogą pozwolić sobie na komfort posiadania domowego basenu? Przeważnie umieszcza się go w piwnicy. Najporządniej decyzję o jego budowie podjąć na samym początku planowania domu.

Rzecz jasna, w następnej kolejności też można dobudować basen, lecz będzie się to wiązało z wyższymi kosztami wynikającymi z przystosowania instalacji pomieszczenia. Zaletą krytego basenu jest to, iż jesteśmy w stanie w nim pływać obojętnie od pory roku. Kontrolowanie właściwej temperatury w pomieszczeniu, w jakim mieści się basen jest niesłychanie ważne. Należy zagwarantować w nim jak optymalne odprowadzanie wilgoci, jaka powstaje za sprawą parowania wody.

Odparowywanie wody w pomieszczeniu będzie mniejsze, jeśli uda nam się utrzymać temperaturę powietrza wyższą od wody w basenie o 2-3 stopnie C. Odpowiednio byłoby zainstalować w pomieszczeniu też osuszacz wody czy też klimatyzację. Jeśli nie mamy możliwości wybudowania basenu wewnątrz domu jesteśmy w stanie zdecydować się na kąpielisko w ogrodzie. Należy niemniej jednak w pierwszej kolejności spowodować na danym terenie poziom wód gruntowych i typ gleby. Najwygodniej będzie stworzyć basen ogrodowy jak najbliżej domu.

Jest to istotne ze względu na niezbędność podłączenia instalacji elektrycznej oraz wodnej. Basen powinien być położony w miejscu nasłonecznionym, z dala od sąsiadów, to właśnie dzięki czemu będziemy posiadać zagwarantowany komfort i dyskrecję – taki basen dostarczy producent Lepsod. Basen nie powinien znajdować się bezpośrednio przy trawniku ponieważ powinien być utwardzony. Standardowy basen wybudowany w ogrodzie ma wymiary około 4 metry szerokości i 8 metrów długości. Tudzież do kąpieli wystarczy jedynie nam głębokość około 1,5 metra. Ewidentnie możemy się zdecydować na większy basen, jednak wtedy koszty jego powstania oraz użytkowania będą wyższe. Do kąpieli rekreacyjnej wystarcza głębokość 1,5 m. Jest ona perfekcyjna ze względów ekonomicznych i użytkowych.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz