Nowoczesne kamieniarstwo – który kamień wybrać?

Nim wybierzesz kamień, jako element wykończeniowy dla swego mieszkania, poznaj jego wszelkie właściwości – również atuty, jak i defekty. W najwyższym stopniu praktyczny okazuje się albowiem granit – kamień ten nie ściera się oraz nie plami, a na domiar tego można czyścić go przeciętnymi detergentami. Gorszy w użyciu aniżeli granit jest marmur, albowiem ten rodzaj kamienia swobodnie się rysuje oraz matowieje. Prócz tego marmur może pozostać zniszczony przez tłuszcz, a nawet bardzo słabe kwasy. Z tego też względu marmur musi pozostać zaimpregnowany dobrą substancją ofiarowaną do kamienia – na szczęście preparaty te osiągalne są w punktach sprzedaży.

Trawertyn natomiast to kamień porowaty, jaki podległy jest na wchłanianie tłuszczu oraz gromadzenie kurzu. Z tego względu kamień ten ma obowiązek pozostać zabezpieczony nadzwyczajną substancją – na ogół żywicą. Jest to tak oznaczana resina transparentna, jaka w końcowej fazie pokrywana jest impregnatem. Każdy z tych kamieni można pielęgnować w podobny sposób, bo wystarczy jedynie umyć je wilgotną szmatką, a potem zastosować szczególne środki do czyszczenia. Marmur jest skałą osadową, w następstwie tego również jego naturalna barwa jest z reguły jasna, co potwierdza kamieniarstwo szczecin. Na potrzeby współczesnego człowieka barwę skały zmieniono, dlatego dziś na rynku wolno zakupić ją w nieomalże wszystkich kolorach, o jakich tylko zamarzymy i jakie pasują do wnętrza stworzonego przez nas mieszkania.Teraz marmur znajduje niesłychanie szerokie przeznaczenie w wykańczaniu wnętrz, dlatego przez wielu ludzi uważany jest za materiał wykwintny, znamionujący się wysoką ceną. Przeważnie to właśnie ludzie zamożni stosują go, jako detal dekoracyjny również w mieszkaniu, jak oraz w ogrodzie.

Dzisiaj marmur wykorzystywany jest w niemal wszystkich pomieszczeniach w domu, wobec tego może być używany w salonie, sypialni, kuchni, czy również w holu i łazience. Wadą kamieni wykorzystywanych w aranżacji wnętrza lokalu mieszkalnego jest również ich dosyć wysoka cena. Najdroższe są kolosalne kamienne płyty, które kupowane są przez kontrahentów składów kamienia. Takie płyty wypada prawidłowo przeciąć, obrobić i dopasować ich wielkość do wymiarów, jakie pragniemy zastosować w pomieszczeniu.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz