Kwiaty i kokardy we włosach – w jaki sposób odmłodzić się poprzez fryzurę?

Dwa kucyki zataczają koło w świadomości kobiecej. Najpierw łączone są z bezmyślnością dziecięcych lat spędzonych na podwórku, najchętniej na trzepaku lub przy grze w klasy bądź skokach w gumę. W wieku dorastania niezwykle ochoczo się ich pozbywamy, tocząc boje z mamą przed wyjściem z domu. Pozbawiając się kucyków dajemy znać o swej dorosłości.

Raczej czy następnie zaczynamy tęsknić do tych niefrasobliwych lat, co każe nam mieć sentyment także do dwóch ogonków. I znowu okazuje się, iż co stare, to porządne, a pionierskie mody i pomysły tylko bazują na tych wypróbowanych ideach. Dziewczęcość ma swój urok zawsze, ma okazję z wiekiem nawet coraz większy.

Wskutek tego nie bójmy się być odważne i pozwólmy sobie na wielki come back tej sprawdzonej fryzury – rekomendujemy odmładzające fryzury dla 40 latki. Żeby nie była ona śmieszna, nieodzowna będzie dbałość o detale. Żeby dołączyć jej odrobinę powagi oraz drapieżności dojrzałej kobiety, użyjmy gofrownicy. To naturalnie dzięki temu włosy będą zwichrowane i niesforne. Po zrobieniu gładkiego przedziałka zbierzmy je w dwa wysokie kucyki nad uszami, a zamiast gumek wplećmy tiulowe wstążki. Efekt dzikiej chłopczycy pewny, podobnie jak zainteresowanie płci przeciwnej, którzy to zestawienie ubóstwiają najbardziej.

Wydaje się, że na pewnym etapie stworzonego przez nas życia szkolny warkocz odchodzi na właściwe w zapomnienie. Nic bardziej błędnego, o czym można się przekonać śledząc najsłynniejsze nawet pokazy mody,. Często okazuje się, że nie ma znacznie bardziej ponadczasowej fryzury, aniżeli nieśmiertelny warkocz. Wolno go nosić na tysiące sposobów oraz różnorako dekorować. Niezależnie od tego, czy będzie to kłos, czy francuz, czy najprostszy splot, zawsze będziemy wyglądać dziewczęco oraz pociągająco. Niewątpliwie aktualne trendy lansują zazwyczaj bardziej zwichrowaną jego formę.

Ważką radą jest spryskanie warkocza lakierem przed czesaniem, dzięki temu będzie on o wiele bardziej błyszczący i lepiej prezentujący się. Odwrotnie należy postąpić z górna partią włosów, przy głowie. Tym należy pozwolić na swobodne opadanie, mierzwienie i najogólniej powiadając życie własnym życiem. Wskazane jest nawet celowe stworzenie lekkiego nieładu w tej partii. Warto trzymać się także zasady, że im luźniej, tym przyzwoiciej. Ostateczny efekt powinien robić wrażenie eleganckiego, ale także niewinnego, trochę szkolnego. Powodzenie u mężczyzn tym sposobem zostaje wyraźnie zapewnione.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz