Który fotelik oraz wózek zakupić dla malucha?

Przyjście na świat malucha to wielka radość. Jednak poprzedzona pozostaje w większości wypadków mnóstwem preparacji. Większa część rodziców chce, by kiedy tak właściwie maluszek przyjdzie na świat, wszystkie rzeczy dla niego były już przygotowane. Inni ograniczają preparacje do minimum, „aby nie zapeszyć”. Obojętnie od tego, czy zajmiemy się tym przed urodzeniami dziecka, czy tuż po nich, powinniśmy liczyć się z kilkoma pracami organizacyjnymi. Pierwszą z nich, o ile mamy odpowiednie warunki, jest przygotowanie pokoju dla malucha. Ma obowiązek on być umeblowany w meble o aerodynamicznych kształtach, o jakie dziecko nie będzie mogło się skaleczyć, kiedy trochę podrośnie i zacznie poznawać świat. Konieczne jest mu łóżeczko, ponieważ w pierwszych łyskach życia spędza w tym miejscu dosyć sporo czasu.

Oprócz tego niezbędnymi dodatkami dla niemowląt są wózki i fotelik Recaro. Teraz na rynku jest ich tak wiele, że na pewno nie musimy niepokoić się, że nie odszukamy odpowiedniego-poniekąd o to, że wynajdziemy ich co najmniej kilkanaście i będziemy mieli kłopot z doborem najlepszego. Jeśli chodzi o wózki dziecięce, to w samej rzeczy jest w czym wybierać, nie tylko, jeżeli chodzi o barwy, ale również o typy. Do najbardziej znanych wózków należą czterokołowe wózki klasyczne, czterokołowe spacerowe, trójkołowe spacerowe. Co poniektóre osoby decydują się na nabycie kompletnego zestawy, w skład którego wkracza wózek pełny, spacerówka i fotelik samochodowy-wszelkie trzy utrzymane są w jednym stylu i kolorystyce. Pary, którym urodziły się bliźnięta, nie powinny kupować dwóch oddzielnych wózków.

Fabrykanci zadbali pod tym względem o komfort i wygodę rodzicieli, wytwarzając wózki bliźniacze, jakie mają dwie formy: „jeden obok drugiego” oraz „jeden za drugim”. Na pewno rynek się jeszcze nie nasycił oraz jesteśmy w stanie spodziewać się, że będą oni obmyślać kolejne współczesne modele. Mniej więcej w jakimkolwiek sezonie pojawia się kolejny „hit”, inaczej sprzęt coraz bardziej dzisiejszy oraz wygodny.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz