Które techniki masażu są dobre dla nas?

Do masażysty zwykle wybieramy się z polecenia lekarza. A chociaż powinniśmy. To doktor, na bazie wywiadu zdrowotnego, dobiera właściwy zestaw oraz ilość zabiegów. Masażysta powinien dostać ogólne informacje, aby faktycznie nam pomóc. Jednakże w trakcie zabiegu jesteśmy w stanie poprosić o zintensyfikowanie wiarygodnych technik, które w rysy nam służą. Efekt terapii wiąże się także z indywidualnymi predyspozycjami organizmu.

Wobec tego dużo zależy od naszych prywatnych spostrzeżeń. Po każdej sesji musimy gruntownie obserwować ciało, a też ocenić całkowite samopoczucie. Fundamentalną technologią masażu ciała jest karesy. Przyczynia się do złuszczenia naskórka i poprawy krążenia krwi w tkankach. To właśnie dzięki temu są one prawidłowiej dotlenione i odżywione. Jeżeli mamy kłopot ze stawami oraz częstym obrzękiem, rozcieranie skutecznie załagodzi symptomy – sprawdź zabiegi na ciało stargard. Bazuje ono na mocnym ucisku, przez co uciskane komórki rozpadają się. Wzmaga się przepływ krwi i limfy, też przez stawy, co łagodzi ból. Kolejna technologia to oklepywanie, pobudzające układ nerwowy.

Wobec tego sprawdzi się dla figur cierpiących na częste nerwobóle i ogólne napięcie ciała. Tudzież ugniatanie działa pobudzająco w głównej mierze na mięśnie. Masażysta, za pośrednictwem należytych chwytów, przetłacza krew i limfę przez tkankę.

To naturalnie dzięki temu, pacjenci przestają się skarżyć na drętwienie i skurcze mięśni. Połączeniem wszystkich wymienionych technik, jest wałkowanie. Analizuje się dla rozległych bólów pleców oraz ramion. Jeżeli uprawiamy wyczynowo sport, również powinniśmy poprosić o zbiegi oparte na wałkowaniu całego ciała. Dla ludzi z korpulencją zalega się techniki wstrząsania oraz wibracji. Ruch drżący niszczy tkankę tłuszczową, oraz wspomaga przepływ płynów w ciele. Nie zapominajmy również, że solidny gabinet masażu dysponuje wieloma olejkami i kremami, o przeróżnym działaniu. Mogą to być substancje rozgrzewające, czy też chłodzące. Najprawidłowiej spytać przed sesją, czy jesteśmy w stanie wybrać odpowiadający nam produkt. W lato skorzystajmy z chłodzących właściwości metolu, natomiast zimą odpowiedniej postawić na efekt grzania mięśni.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz