Kot w domu – akcesoria, które zapobiegną niszczeniu sprzętów

Od wielu lat uznaje się że to piesek jest oryginalnym przyjacielem człowieka jednak jak zaznaczają właściciele kota także i to zwierze ma prawo okazać się naszą idealną drugą czworonożną połówką. Wszystko zależy od nas samych i od tego jak my będziemy szanować oraz wychowywać zwierzaka. Na pewno musi się on w naszym domu poczuć bezpiecznie. Jeśli zbieramy do siebie małego jeszcze kotka musimy wiedzieć jak umiejętnie zamienić mu matę. Wtedy niezmiernie istotny jest kontakt z nami i to byśmy pomału pokazywali zwierzęciu jego pionierskie mieszkanko. Z pewnością nie wolno od razu pokazywać mu całego mieszkania.

Kot może poczuć się niewygodne i może rozpocząć obawiać się nas jak oraz całego otoczenia. Ważne jest również to by od pierwszych dni kształcić go korzystania z kuwety wtedy będzie mu łatwiej i szybciej zapamiętać ten istotny element. A my sami nie będziemy musieli się denerwować w momencie kiedy tak właściwie kot nie będzie wykonywał naszych poleceń. Naturalnie musimy pamiętać, że kot nie jest naszym dzieckiem oraz jesteśmy w stanie mu nakazać zachowywania się zawsze tak jak my sami byśmy sobie to wymarzyli. Jakim sposobem nie ulega wątpliwości kto gra toczy się własnymi ścieżkami oraz nawet jak mieszka w stworzonym przez nas domu musimy pozwolić mu zachować tą nutkę jego indywidualnego życia. Wtedy poczuje się on u nas wybitnie swobodnie jakkolwiek będzie też respektował wytyczone mu zakazy.

Dla dużej grupy z nas najważniejszym elementem, który nie zezwala wziąć kota do swego domu jest ta obawa że podrapie on wszystko co napotka na swej drodze – wówczas należałoby spowodować Sklep dla kota. Boimy się o swej meble, ściany, ubrania. I oczywiście strach jest uzasadniony jak nie ulega wątpliwości koty lubią drapać wszelkiego typu przedmioty. Jednakże można temu zapobiec i od uczyć stworzonego przez nas zwierzaka takiego zachowania. Najistotniejsze jest niemniej jednak to aby robić to już w pierwszych dnach kiedy tak właściwie kot trafi do naszego domu.

Z pewnością korzystne będą wszelkiego typu zabawki dzięki jakim kot nie będzie pragnął drapać naszych mebli czy ścian. Także w sklepach zoologicznych można nabyć przedmioty emitujące mebelki przez co kot nie będzie już aż tak niezwykle interesował się należącą do nas kanapą lub naszym fotelem. Rzecz jasna jeżeli nie do końca jeszcze ufamy naszemu zwierzęciu w trakcie naszej klarownej nieobecności możemy zamykać do w innych pomieszczeniu.

Należałoby jednakże wiedzieć, że musi posiadać on tam swą kuwetę oraz jedzenie i picie na tak długi jak my panujemy wyjście. W owym czasie będziemy posiadać pewność, iż w domu nic nie zostanie podrapane a sam kot w końcu zrozumie że jest zamykany w znaczącym celu oraz może okazać się że sam zrozumie, że drapanie ścian oraz mebli jest zabronione. Bo jak uwidocznia dużo ludzi wbrew pozorom kot to sprytne zwierzę.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz