Komunia – alba, sukienka i inne dodatki

W obecnych czasach zanotować można trend, w myśl którego dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej obdarowywane są poprzez bliskich coraz to bardziej dziwacznymi prezentami. Niewątpliwie podarki te żądają dobrego opakowania. Na szczęście na polskim rynku odkryć wolno już wiele dekoracyjnych zapakowań wykonanych z myślą właśnie o uroczystości przyjęcia przez dziecko Pierwszej Komunii Świętej. Co więcej opakowania komunijne wybitnie nieraz są zróżnicowane w zależności od tego, czy ma się w nich odnaleźć podarek dla chłopca, lub także dla dziewczynki. Niewątpliwie na każdym takim opakowaniu obowiązkowo powinien odkryć się jakiś motyw połączony z sakramentem komunii.

Ma prawo to być złoty kielich pokrewny do tego, jakiego używa się podczas liturgii bądź też też wizerunek chleba oraz winogron. Niemniej jednak w przypadku opakowań komunijnych dla chłopca, pojawiają się tu barwy błękitne i niebieskie – tak, jak stroje komunijne. Do tego niejednokrotnie pojawia się również wizerunek modlącego się chłopczyka. Naturalnie opakowania takie dostępne są w niezwykle wielu rozmiarach oraz wzorach. Jakim sposobem wiadomo moment przyjęcia przez dziecko Pierwszej Komunii Świętej jest momentem wybitnie znaczącym w życiu każdej rodziny. Z tego powodu z tej okazji wydaje się ceremonialne przyjęcie, a dziecko, jakie po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy Świętej zostaje obdarowane rozmaitego rodzaju prezentami. Prezenty te mogą być przeróżne.

Nieraz są to urządzenia elektroniczne, jakkolwiek również pamiątki związane w jakiś sposób z liturgią kościoła, jak na przykład różańce czy medaliony z wizerunkami Matki Boskiej. Do tego bezsprzecznie dochodzą również przeróżnego typu bombonierki oraz pamiątkowe karty. Wszystko to musi być należycie opakowane. Wobec tego już w początkach wiosny w lokalnych sklepach pojawiają się pierwsze opakowania komunijne. Zazwyczaj są to oczywiście sztampowe torby papierowe dostępne w rozmaitych rozmiarach. Spośród innych dekoracyjnych zapakowań wyróżnia je w głównej mierze fakt, iż widnieją na nich motywy związane w jakiś sposób z Eucharystią. Ma okazję to być hostia, bochen chleba lub też również motyw krzyża czy kiści winogron.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz