Kiedy zapoczątkować odchudzanie i jak uniknąć efektu jo-jo?

Czy zastanawialiście się niegdyś nad tym, czy jest jakikolwiek dobry moment na rozpoczęcie tracenia kilogramów? Jeżeli nie, to jest na to właśnie czas, przede wszystkim, jeżeli na przykład tracenie wagi będziecie rozpoczynać pierwszy raz w całym swoim życiu. Z jakiej przyczyny? Odpowiedź na to zapytanie jest prosta – otóż wybranie momentu na odchudzanie czy właściwie jego rozpoczęcie jest istotne, bo jeżeli wybierzemy złą chwilę, możemy błyskawicznie się poddać lub po prostu nie mieć wystarczająco silnej woli. Szczególnie dotyczy to kobiet, które jak wiadomo różnie czują się w konkretnej fazie cyklu. Przed okresem, zwłaszcza kilka dni niezwykle w wielu przypadkach odczuwają pociąg do słodyczy, co jest bezsprzecznie wytłumaczalne biologicznie i rozpoczęcie tracenia kilogramów w tym momencie byłoby najzwyczajniej w świecie katastrofą. Najprzyzwoiciej więc robić to zaraz po rozpoczęciu miesiączki. Niezmiernie prawidłowo też, o ile nigdy się jeszcze nie odchudzaliśmy zacząć raz a porządnie, bo organizm dozna szoku oraz będzie chudnąć ekspresowo.

Jeśli nie przetrwamy wówczas, to tak właściwych efektów nie uzyskamy już przenigdy, bowiem ciało będzie się już bronić przed brakiem jedzenia spowalniając metabolizm, wtedy przetestuj piperinox opinie negatywne. Efekt jojo to jeden z wprost nieodzownych szczegółów odchudzania. To przykre każdy kto odchudzał się nie raz, a próbował kilku podejść spotkał się z tą dolegliwością, właśnie dlatego, że nie udało mu się schudnąć od razu. Efekt jojo jest przekleństwem każdego, kto próbuje zrzucić zbędne kilogramy, albowiem nie dosyć, iż na wskroś niweczy nasze plany to jeszcze okazuje się, że zaczynamy wyglądać dwa razy gorzej aniżeli przed zainicjowaniem odchudzania. Tak naprawę to nie efekt jojo jest problemem niemniej jednak my sami, ponieważ to my ten rezultat jojo prowokujemy i powodujemy, iż w ogóle się pojawia.

Efekt jojo jest bo wynikiem nieprawidłowo przeprowadzonego procesu odchudzania i nawet samego rozpoczęcia odchudzania. Wszystko dlatego, iż nie mamy silnej woli, a nawet jeżeli ją mamy to wydaje nam się, że jest pokaźniejsza aniżeli w rzeczywistości w rezultacie czego tak ściśle mówiąc dobieramy dietę ponad nasze możliwości oraz zamiast chudnąc, okazuje się, że znowu rzucamy się na jedzenie bowiem nie jesteśmy w stanie już wytrzymać. Właśnie wtedy pojawia się wynik jojo, jakiego tak wybitnie nie lubimy a który tak w samej rzeczy jest naszą winą.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz