Kariera vs zainteresowanie – w jaki sposób to powiązać?

O udanej karierze zawodowej marzy nieomalże każdy świadomy człowiek wkraczający w dorosłość. Z w pewnych sytuacjach orientuje się on, iż praca przeciętna, fizyczna, żądająca zerowych kwalifikacji jest w jego zasięgu, jeżeli się postara. A jednocześnie droga do korporacyjnych wyżyn, zarządzania prywatną kadrą, tworzenia ambitnych projektów, jest szaleńczo długa, obszerna i wymagająca wspaniałego talentu. To kłopotliwe droga do najistotniejszych stanowisk w przedsiębiorstwach jest zamknięta oraz potrzeba uporu maniaka oraz atrakcyjnych projektów, aby kilka razy z rzędu przekonać swoich przełożonych o własnej wartości.

Żeby to się udało, wypada mieć zapał wymagany do dynamicznej pracy. A to najswobodniej jest uzyskać łącząc mieszankę młodości z pasją. Właśnie dlatego tak właściwym wyborem, chociaż wielokrotnie ganionym przez rodziców, jest pójście na studia zgodnie z przeświadczeniem własnego serca, co potwierdza Usmieszek.pl.

Często nasze pasje i hobby, jak fotografia czy stylistyka, mogą okazać się naszymi tak silnymi atutami, iż to naturalnie z nimi musimy wiązać całą swoją przyszłość.

Planując własną karierę zawodową wielu ludzi daje się złapać w pułapkę planów oraz marzeń, jaka nie pozwala racjonalnie myśleć o doskonałym zawodzie. Niestety aby wybrać jak najprzyzwoiciej, niebezużyteczna jest niesłychanie dokładna i szczegółowa analiza rynku pracy w aktualnym stanie oraz szacowanie jego pozycji za pięć lat.

Jest to oczywiście mało możliwe, albowiem wskaźniki gospodarcze krajów i ich gospodarczy rozwój to kwestia nie do odgadnięcia. Duża grupa było więc już takich studentów, którzy przeczuwając duże zapotrzebowanie na nauczycieli języków obcych czy pracobiorców zarządzających firmą wybrało takie naturalnie precyzyjne kierunki, by odbierając dyplom zorientować się, że ta sama uczelnia wydała na świat tysiące takich samych jak on absolwentów.

Wielokrotnie w takim razie o dużo rozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się pójść za głosem serca i wybranie takiego kierunku, jaki będzie spełniał nasze hobby, wpisze się jakoś w nasze zainteresowania. Jeśli już mamy spędzić pięć lat na uczelni nie wiedząc, jak będzie wyglądała stworzona przez nas sprawa zawodowa, warto robić coś, co spowoduje przyjemność.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz