Jakim sposobem montuje się piece na gaz?

Montaż instalacji pieców grzewczych w technologii zaprasowywanej zajmuje o wiele mniej czasu w porównaniu do innego rodzaju, którym jest lutowanie a do tego wyklucza zagrożenia, jakie wypływają z operowania otwartym ogniem w wolnym pomieszczeniu. W razie kiedy przy takich montażach używa się lutu twardego podniesiona temperatura łącznika, która często sięga powyżej czterystu stopni nadzwyczaj w szeregu przypadków powoduje uszkodzenie powłoki tlenku miedzi, która broni materiał przed zniszczeniem oraz korozją.

Z tego również względu jakość połączeń zależy w znaczącym stopniu sprawności ręcznej montera, jego doświadczenia oraz wiedzy. Takich kłopotów unikamy jeśli zastosujemy złączenia zaprasowywane, które w sposób prawidłowy i szczelny po krótkim przeszkoleniu z prostotą wykona każdy instalator. Zanim się to stanie, niebezużyteczne są odwierty – przewierty sterowane. W ten sposób odnajdująca się tutaj złączka zostaje najzwyczajniej w świecie nasunięta na rurę miedzianą na naznaczoną głębokość, zaś w następnej kolejności pozostaje zaprasowana elektrohydraulicznie za wsparciem akumulatorowej lub ewentualnie sieciowej zaciskarki.

Cały ten proces trwa ledwo parę sekund i jest bezpieczny w wykonaniu. Chwilowo instalacje pieców gazowych przeszły duża zmianę, ponieważ na rynku osiągalny jest system rur miedzianych, które łączy się poprzez zaprasowywanie, zaś ich głównym przeznaczeniem jest budowa instalacji gazowych. Taki współczesny system łączenia rur w piecach gazowych pozwala na zachowanie bezpieczeństwa. Jest to więc system, który łączy rury miedziane, mające wymiary od dwunastu do pięćdziesięciu milimetrów.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz