Jakim sposobem funkcjonuje reklama i wizualizacja firmy?

W współczesnym świecie, jeśli coś nie jest reklamowane, to nikt nie sięgnie po taki produkt. Oczywiście są inne drogi wypromowania produktu, jak na przykład marketing szeptany albo wykorzystywanie zapachu. Mimo to reklama w telewizji, radiu czy internecie to sposób najbardziej powszechny i najskuteczniejszy. Każda osoba, która zakłada własną firmę, czy tez innego typu aktywność, perfekcyjnie wie, iż musi się zareklamować. T charakterystyczny przymus. Specjaliści zajmujący się badaniami na rynku opinii publicznej, gruntownie wiedzą, że reklama jest kołem napędowym biznesu. To od niej wszystko się rozpoczyna. Nim marka zasłuży sobie na solidne imię oraz renomę, ma obowiązek włożyć niemało czasu i pieniędzy we własną promocję. Niegdyś było absolutnie inaczej. Marketingi traktowano o wiele bardziej jako przerywnik w filmie, ciekawostkę. W dzisiejszych czasach na ogół godzinny serial telewizyjny jest okresowy średnio cztery razy blokami reklam dziesięciominutowymi. Są to suche fakty i obliczenia zaobserwowane na podstawie paru kanałów telewizji publicznej oraz komercyjnej.

Nawet jeśli będziemy się bronili z całych sił, to nie jesteśmy w stanie zaprogramować naszej podświadomości tak, aby blokowała reklamy. Nawet komputer oraz przeglądarka internetowa ma z tym kłopot, a co dopiero tak skomplikowany ludzki mózg. Fachowcy produkujący spoty reklamowe bardzo dobrze o tym zdają sobie sprawę z tego i właśnie wskutek tego stosują przeróżne mechanizmy i dla robotników oferują koszule reklamowe. Jednym z nich jest zobowiązanie. Oznacza to mniej więcej, że dostajemy do gazety jakiś darmowy dodatek.

W jaki sposób wiadomo nic na świecie nie ma za darmo, tak wobec tego po prostu płacimy wyższą cenę, niemniej jednak nie zwracamy na to uwagi i myślimy, iż to cena regularna. Produkt który dostaliśmy rzekomo jest po to, abyśmy się z nim zapoznali. Jednakże ludzki mózg wytwarza tu mechanizm odbioru i łączenia, oraz zobowiązania. Rezultatem będzie bądź zakup dodatkowego numeru tej samej gazety, czy też towaru, jaki był do niej załączony w formie miniatury, czy również próbki. Reklamy silnie wpływają na kobiety oraz dzieci. Mężczyźni są trochę bardziej odporni, chociaż profesjonaliści już nad tym pracują i to także ulegnie zmianie.

Patryk Nowak Autor

Komentarze

Dodaj komentarz