Jak leczyć kłopoty ze słuchem? Metoda Tomatisa

Jak wiadomo ucho jest organem niezmiernie wrażliwym na różnego rodzaju bodźce. Skutkiem tego o uszy trzeba zadbać w szczególny sposób. Wiedzą to już nawet drobne dzieci, jakie są przestrzegane przez swoich rodziców lub babcie, żeby nie wychodziły z gołą głową i w głównej mierze odkrytymi uszami na dwór, szczególnie, kiedy jest tam wietrzna pogoda.

Naturalnie wypada także nie zapominać o tym, że ucho jest organem, który bezpośrednio jest łączny z górnym układem oddechowym i krtanią i gardłem. Oczywiście z tego powodu w wielu przypadkach zdarza się, iż infekcji gardła czy krtani towarzyszą również dokuczliwości uszu – tu warto sprawić, czym jest http://metodatomatisa.com/content/metoda-tomatisa-na-czym-polega. Ponadto należy tu pamiętać też o tym, że pogorszenie słuchu, i to wielokrotnie nadzwyczaj znaczne, może być skutkiem powikłań przeróżnych chorób.

Właśnie dlatego w wypadku każdej dokuczliwości, nawet pospolitego przeziębienia, reagować trzeba niezmiernie prędko. Coraz to częściej doktorowie laryngolodzy zwracają uwagę właśnie na przypadki, w których dochodzi do zaatakowania ucha przez bakterie oraz wirusy wywołujące takie choroby, jak chociażby grypa czy szkarlatyna. Rzecz jasna schorzenia te leczone stosunkowo ekspresowo i w prawidłowy sposób, mogą mieć łagodny przebieg i nie wpływać w dużym stopniu na pogorszenie się słuchu. Może się jednakże okazać, że w ich wyniku dojdzie do zapalenia ucha środkowego. Oprócz ogromnego bólu, jaki towarzyszy tej chorobie, wolno tutaj się spodziewać też dyskomfortu połączonego z faktem, że w wyniku źle leczonej choroby lub ewentualnie najzwyczajniej w świecie w wyniku nadmiernie późnego jej rozpoznania, ma prawo dojść do całkowitego lub ewentualnie częściowego zaniku zdolności słyszenia.

Oczywiście współczesna laryngologia zna już efektywne sposoby na walkę z zapaleniem ucha, które jest jedną z zwykle występujących chorób uszu, niemniej jednak wypada także pamiętać o tym, że tak jak w jakiejkolwiek sytuacji mogą zdarzyć się tutaj przypadki rewelacyjne, wobec jakich nowoczesna medycyna bywa bezradna. Może się też zdarzyć, iż leczenie słuchu wymagać będzie interwencji chirurgicznej, co z kolei wiąże się z ryzykiem wystąpienia innych powikłań pooperacyjnych czy też połączonych z nieprawidłowym gojeniem się ran.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz