Innowacyjne techniki w ludzkim życiu – drony oraz modele sterowane

Wszyscy śledzą zmiany zachodzące wokół, np. zamiast tradycyjnych bilbordów pojawia się coraz więcej wielkoformatowych ekranów LED. Oryginalne technologie mają oddziaływanie praktycznie na wszelkie dziedziny stworzonego przez nas życia. Już nikt nie wypłaca gotówki w banku, tylko wszyscy czy też płacą kartą płatniczą, czy też wypłacają pieniądze w bankomacie. Coraz więcej miast poddaje z papierowych biletów w komunikacji miejskiej zastępując je kartami wyposażonymi w chip elektroniczny.

Także w wypadku przychodni czy szpitala pomału karty chipowe zastępują schematyczne drukowane książeczki do lekarza. W niewielu domach stoją jeszcze telepudła kineskopowe, zostały wyparte w znacznej większości wypadków przez nowsze technologicznie, takie jak telewizory plazmowe, LED czy LCD, bezsprzecznie z technologią FULL HD i coraz częściej z technologią 3D czy RC – na przykład kapitandron.pl. Coraz to więcej współczesnych technologii spotykamy także w samochodach, np. system zawiadamiający o znakach stojących wzdłuż drogi.

Nikt też już nie korzysta z standardowych papierowych map, wszyscy przerzucili się już nawigacje gps. Postęp technologiczny jest nieunikniony, wypada być otwartym na nowości i nie ograniczać się tylko do starych oraz dobrze znanych już technologii, albowiem pionierskie techniki oraz rozwiązania znacznie mogą nam ułatwić życie. Większa część Polaków ma już w domu pecet z dostępem do szerokopasmowego Internetu. Za jego wsparciem być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie. Innowacyjne technologie jak najbardziej sprzyjają rozwojowi mediów internetowych. Cząstka stacji radiowych już upadła, spada też czytelnictwo standardowych papierowych gazet. Przyczynia się do tego skierowanie kampanii medialnych ze starszych mediów do Internetu. W krajowych miastach pojawiła się moda na umieszczanie we wszystkich możliwych miejscach hot spotów umożliwiających dostęp do Internetu. Dzięki temu użytkownik smartfona, nawet, jeżeli wyczerpie własny pakiet na pobieranie danych, dalej może korzystać z prędkiego Internetu. Systemy operacyjne najświeższych telefonów komórkowych zezwalają korzystać z mnóstwa aplikacji ujawniających najświeższe wiadomości. Najnowsze wiadomości dostępne są we wszystkiej formie, można je przeczytać, wysłuchać albo obejrzeć.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz