Idealna praca = porządny pracownik, innymi słowy kilka słów o tworzeniu stanowisk

Ideologia stara jak świat, jednakże w nowoczesnych czasach, kiedy wymarzona praca nie leży na ulicy, ma prawo być niekiedy dosyć kłopotliwa w realizacji. Rzecz jasna nikogo z nas nie trzeba na siłę przekonywać co do jej słuszności, albowiem wypatrywanie pracy to dziś dla wielu nieomalże chleb powszedni. Nie od dziś wiadomo, że jeśli wykonywana praca daje nam dotykalne korzyści finansowe, a przy okazji bezbłędnie się w niej realizujemy, nasze rejestrowania w jednostce gospodarczej nagle podskoczą.

Wydajność pracownika w dużej mierze uzależniona jest od zleconych mu zadań, jak również od profilu wykonywanej pracy. Wykazano w wielu przypadkach, że praca, jakiej nie ubóstwiamy, do jakiej jesteśmy w przeświadczony sposób zmuszani, sprawi, iż będziemy się mniej angażować w jej wykonywanie. To z kolei generuje niechęć do wykonywania zleconych nam zadań.

Najważniejszym rozwiązaniem z sytuacji wydawałoby się w następstwie tego samo zatrudnienie, na które niestety nie każdy z nas ma okazję sobie pozwolić, bądź polubienie oraz odnalezienie pozytywów w pracy, którą wykonujemy – potwierdzi to pracownicy tymczasowi. Jeśli jest to niedopuszczalne, przymuszeni jesteśmy do poszukania oryginalnego zajęcia oraz rezygnacja z poprzedniej pracy. Powodów odejścia z firmy ma okazję być kilka.

Po pierwsze nie zawsze praca, którą wykonujemy, spełnia nasze oczekiwania. Po drugie, co niestety zdarza się coraz to częściej, jesteśmy narażeni na złe traktowanie przełożonych. W końcu na nasze miejsce oczekuje setka bezrobotnych pretendentów, gotowych podjąć kooperację chociażby od zaraz. Ta myśl dość niejednokrotnie przyświeca szykanującym nas dyrektorkom. Przyszło nam żyć w czasach, w których praca traktowana jest znacznie bardziej jak przymus, niż przyjemność. Takie są niestety realia. Z tego oczywiście powodu coraz to częściej podejmujemy kłopotliwą skądinąd decyzję o zmianie miejsca zatrudnienia.

Dodatkowym z powodów ma okazję być fakt, że wykonywana przez nas praca daleka jest od wyznaczonych sobie zamiarów w realizacji profesjonalnych planów. W owym czasie rzeczywiście warto pomyśleć o zmianie profesji. Musimy niemniej jednak pamiętać, iż przed nami stresująca rekrutacja. Mimo to zmuszanie się do robienia czegoś, co w żadnym stopniu nie przynosi nam żadnej zadowoleń, jest na dłuższą metę nie do zniesienia. Wywołuje, iż pracujemy sporo mniej wydajnie, nie jesteśmy w stanie w stu procentach wypełnić powierzonych nam zadań, stajemy się podenerwowani oraz irytowani.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz