Dobre samopoczucie oraz śmiech – powinieneś o to dbać

O co niektórych osobach mówi się, że mają szósty zmysł, innymi słowy ogromną intuicję. Spostrzegają więcej aniżeli inni, przyjmują słuszniejsze decyzje, omija ich szereg przeróżnych problemów – najprawdopodobniej jest to związane z ich oczywistą otwartością na życie i świat, pogodnym usposobieniem, charakterem kompletnym optymizmu. Figury zgorzkniałe, zamknięte w sobie, w świecie swoich problemów, chorób, kłopotów, przebywając same ze sobą, nie potrafią uwolnić w sobie siły do kontrastowania się stanom lęku, frustracji, melancholii, załamania. Grzęzną ostrożnie do samounicestwienia, lub ewentualnie lądują w przychodniach psychiatrycznych nie mając już żadnej innej wsparciu dla siebie. Ci, jacy podejmują do świata z humorem oraz wesołą miną, zawsze odnajdą wytłumaczenie jakiejkolwiek sytuacji, z jakiejkolwiek wyciągną dobre wnioski, zachowają dystans do siebie oraz do świata, umieją się śmiać ze własnych błędów, a w ogóle, umieją się śmiać w sposób szczery oraz niewymuszony.

Kiedy nasz organizm pobudzany jest szczęśliwym śmiechem, wytwarza pokaźniejszą ilość endorfin, ujmuje produkcję neurohormonów odpowiedzialnych za powstawanie napięcia, dostaje znacznie większą dawkę tlenu przez podnieconą pracę wielu mięśni – serdecznie zapraszamy na serwis influencerki, gdzie z pewnością odnajdziesz dużo powodów do śmiechu. Czyli, śmiech to zdrowie i droga do wyzwolenia szóstego zmysłu. Nawet największe napięcia pomiędzy ludźmi można złagodzić szczerym uśmiechem, a szczerym śmiechem zakazić innych.

Jednakże, niejednokrotnie się zdarza, że za wszelką cenę z całych sił staramy się zatrzymać śmiech w sobie, nie uzewnętrzniać go, bo nie zezwala nam na to nasze ego. Nawet sobie nie zdajemy sprawy, jak okazałą krzywdę wymierzamy tym sami sobie. Tłumimy stworzony przez nas naturalny odruch, jaki pobudza stworzony przez nas organizm do korzystnego działania, do podniesienia bariery immunologicznej, do przewietrzenia naszych komórek, do zbawiennego procesu produkcji endorfin, do walki z wieloma schorzeniami. Śmiech jest coraz częściej stosowany w leczeniu stanów depresyjnych, lękowych, chorzy, którzy mają sielskie usposobienie, w szeregu przypadków się śmieją, szybciej dochodzą do zdrowia. Pogoda ducha, radość życia, nie zezwalają na zadomowienie się w nas stresów, przejęcie kontroli nad nami przez problemy, problemy. Należy pamiętać, że z każdej sytuacji musi się odszukać jakiejś wyjście, a patrząc na życie z optymizmem, łatwiej je znajdziemy. Badania nad wpływem śmiechu na organizm człowieka wykazały, że może on nie wyłącznie leczyć, ale również zapobiegać wielu choróbskom, jak np. atakom serca.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz