Depilacja częściowa czy też całkowita

Jeśli zdecydujemy się na zabieg depilacji w salonie kosmetycznym istotne jest, by wybrać się do odpowiedniego gabinetu. Są zabiegi nieduże, tanie, jakie jedynie poprawiają nam nastrój, lecz są i takie, przed pójściem na które powinniśmy się zastanowić, powinniśmy przemyśleć, czy faktycznie zdecydować się na nie, czy stać nas na taki zabieg. A jakkolwiek depilacja laserowa to bardzo kosztowny zabieg.

Powinniśmy wziąć pod szczególną uwagę fakt, że nie wystarczy tylko jedna wizyta w salonie. Żeby depilacja laserem była wydajna, żeby wynik był taki, jak sobie to wyobrażamy wtenczas zabieg przynależy powtórzyć kilkukrotnie – zazwyczaj jest to trzy razy. Nasze włoski są jakkolwiek w różnych fazach wzrostu. Niektóre rosną, inne wypadają, jeszcze inne są w stanie „oczekiwania”. Dlatego również depilacja musi pozostać powtórzona w wyznaczonych odstępach czasu – zwykle paru tygodni. Jedynie wtenczas będziemy miały pewność, że usunięte pozostaną wszystkie niepotrzebne nam włoski, że stworzona przez nas skóra będzie gładka. Przed wyborem godziwego salonu kosmetycznego musimy zdobyć opinię, powinniśmy poradzić się bliskich, poczytać. Nie zawsze pierwszy zabieg przynosi oczekiwane wyniki.

Nieraz wyznaczoną czynność, a wprost można by powiedzieć, iż procedurę wypada powtarzać kilkakrotnie. Dopiero wtenczas zobaczymy poprawę, zobaczymy efekt. Tak też jest w wypadku usuwania owłosienia – jeśli jest to na przykład laserowe odmładzanie skóry poznań. Taki zabieg jest dość kosztowny. Wobec tego także decyzję o nim podejmujemy zwykle nawet parę miesięcy od pojawienia się żadnego pomysłu. A depilacja laserem to metoda, którą wolno zastosować do usuwania włosków niemalże ze wszystkich części ciała.

A jak nie ulega wątpliwości depilujemy przeróżne części. W pewnych momentach nasze włoski są ciemniejsze, twardsze, znacznie bardziej zauważalne. Musimy je usuwać częściej. W pewnych momentach zależy to od prowadzonej przez nas karnacji, genów. Najczęściej depilacja częściej wykonywana jest przez brunetki. U blondynek, osób z jasna karnacją włoski są delikatniejsze, nie rosną tak ekspresowo. Można pozwolić sobie na rzadsze depilowanie określonych partii ciała. Dla wielu kobiet depilacja jest nadzwyczaj męcząca, czasochłonna oraz pracochłonna.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz