Czym jest kolokacja?

Na lokalnym rynku pracuje wiele korporacji handlowych posiadających własne serwery. Głównym celem tego typu przedsiębiorstw jest sprzedaż towarów przez internet. Żeby klient mógł zobaczyć propozycję sklepu musi ona posiadać własną stronę internetową. Obszerna jednostka gospodarcza handlowa ma na ogół kilkadziesiąt komputerów, drukarek i innych ekwipunków podłączanych do sieci. Składane przez klientów zamówienia, bazy danych towarów oraz osób, pliki programów wykorzystywane do pracy firmy, gromadzone są na serwerze.

By serwer był w stanie pracować jak najwydajniej wypada jednak dużo zainwestować w jego utrzymanie, konserwację oraz ewentualne naprawy. Wiele firm decyduje się na przeniesienie prywatnych serwerów do kolosalnych serwerowni prywatnych firm, zaprzątających się branżą komputerową. Taka kolokacja osobistego serwera jest opłacalna nie wyłącznie ze względów walutowych, lecz także wygodnych.
Coraz więcej firm decyduje się na taki krok w celu poprawy jakości funkcjonowania prywatnych serwerów. Plusem wynikającym z podpisania umowy z firmą mającą serwerownię jest stały nadzór administratorów. Firmy zajmujące się na co dzień inną branżą niż informatyczna, wielokrotnie nie do końca wiedzą jak wykorzystać dopuszczalny potencjał serwera. Rozwiązaniem tego kłopotu jest właśnie kolokacja, przeniesienie serwera w miejsce bezpieczne oraz odpowiednio dopasowane do jego przechowywania.

Klient otrzymuje też stały dostęp do sieci oraz serwera, a też w razie nagłej awarii, ma prawo liczyć na całodobową pomoc techniczną. Wydaje się wobec tego, że kolokacja to solidne rozwiązanie dla każdej firmy, jaka prowadzi swoją działalność w internecie. Przedsiębiorstwa posiadające własne serwerownie proponują swoje usługi w bardzo przystępnych cenach. Coraz popularniejsza na rynku kolokacja gwarantuje bezpieczeństwo i fachowość w zakresie obsługi serwera. Już za niedużo ponad sto złotych konsument otrzymuje kilkaset gigabajtów transferu miesięcznie. Podłączony do infrastruktury centrum danych serwer działa w związku z tym sprawnie i ekspresowo.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz