Czy należałoby zdecydować się na leasing TIRa?

Osobne konstruowanie maszyn frachtowych dawniej nie było w żadnym wypadku zjawiskiem osobliwym, wręcz przeciwnie, zdarzało się wybitnie nieraz. Tak zwany własny sprzęt nie był może super śliczny oraz nie posiadał takiej mocy jak maszyna firmowa, niemniej jednak miał szereg zalet. Przede wszystkim był niedrogi, nie kosztował nieomal nic lub ewentualnie tyle, co zdobyte do niego części. Nie było problemów z naprawą, albowiem nie istniała w ich wypadku kategoria części ciągników, firmowych, oryginalnych. Każda część takiej konstrukcji zdołała uchodzić w tym samym stopniu za oryginalną, zamienną czy też podróbkę.

Konstruktor bez kompleksów oraz zahamowań mógł zmieniać parametry własnego dzieła, poprzez zastosowanie innych części, z silnikiem włącznie. W następstwie tego też, z zasady niczego nie wyrzucano, każda część przecież mogła się dawniej przydać. Z zapałem również skupowano złomowane części lub całe machiny z firm, atak ze wszelakich starych i nieczynnych pojazdów i nie tylko pojazdów.

Wstąp na leasing ciągnika siodłowego, jeśli jednakże intryguje Cię leasing oryginalnego oprzyrządowania czy też używanego TIRa do swojej firmy. Konstrukcja firm transportowych w stworzonym przez nas kraju jest w dalszym ciągu odmienna od reszty Europy. Mimo zachodzących siłą rzeczy zmian, w dalszym ciągu przeważają przedsiębiorstwa średnie i małe, o niezbyt wysokich dochodach. W firmach tego typu jakakolwiek inwestycja w sprzęt oraz maszyny do przewozu stanowi poważny kłopot.

Wobec tego też nabywane są wielokrotnie machiny używane, z drugiej lub nawet trzeciej ręki, wymagające ciągłej konserwacji i częstych napraw – to naturalnie dla takich podmiotów świetny będzie leasing. Ulegające zniszczeniu podzespoły ciągników siodłowych oraz innych maszyn w miarę zużywania w trakcie intensywnej eksploatacji muszą być zastępowane sprawnymi. Nie zawsze jest niezbędność zamontowania fabrycznie nowego zamiennika, na ogół wystarcza zamiana na część najzwyczajniej w świecie sprawną, nawet używaną. Najważniejsza w takiej sytuacji jest przystępność części zamiennych oraz możliwość ich zakupienia „od ręki”.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz