Czy grafika na domenie internetowej jest istotna?

Kiedy projektujemy serwis stron WWW musimy zwrócić szczególną uwagę na szatę graficzną należącej do nas witryny. Jest to nadzwyczaj istotne, ponieważ ludzie w dużej mierze są wzrokowcami. Co świadczy, że najpierw oceniają aspekt naoczny konkretnej strony internetowej, a dopiero później jej zawartość merytoryczną.

Z tego powodu grafika nie może być nazbyt uboga, ale także nie jesteśmy w stanie popaść w drugą krańcowość – to znaczy wielość szczegółów i aplikacji nie może przytłaczać. Niezwykle znaczący jest logotyp, który może zwrócić szczególną uwagę innych użytkowników na stworzony przez nas serwis. Logotyp to nic innego jak odmiana graficzna, jaka jest swego typu interpretacją wyznaczonej nazwy i jednocześnie pełni misję identyfikacyjną. Logotyp ma prawo składać się albo z samego symbolu graficznego lub także z samej nazwy. W sieci internetowej działa dużo firm, które w atrakcyjnej cenie tworzą grafikę.

A wszystko w zgodzie z określonymi potrzebami klienta i w nastawieniu na zdobycie ewentualnych użytkowników serwisu. Aspekt graficzny witryny internetowej z całą pewnością ma prawo wzbogacić userbar. Kiedy interesuje nas usługa tworzenie stron internetowych warszawa, to w owym czasie jesteśmy w stanie urozmaicić swoją witrynę niedużą grafiką, która przypomina prostokąt. Naturalnie ten wydłużony prostokąt jest tak zwanym userbarem. Najczęściej jest on użytkowany na różnorodnych forach dyskusyjnych, portalach społecznościowych czy też blogach. Powszechnie twierdzi się, że ma on ujawniać zainteresowania użytkownika danego portalu. Zazwyczaj przyjmuje się, iż userbar ma wymiary 350×19 pikseli.

Userbar jest powszechnie wykorzystywaną formą grafiki, skutkiem tego też serwis pełen jest tego rodzaju dodatków. To również miedzy innymi może być przyczyną zwiększonej motywacji twórców witryn internetowych do umieszczania na nich intrygujących userbarów. Ich celem jest przyciągnięcie uwagi innych użytkowników Internetu. Aby stworzyć własny userbar może być nam pomocny nawet sam Photoshop. Co poniektórzy uważają, że jest to niemal perfekcyjny program, jaki umożliwia stworzenie fachowego i oryginalnego userbara.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz