Czemu organizm traci kolagen?

Kolagen to jeden z fundamentalnych składników naszego organizmu. Jest nam on do prawidłowego rozwoju oraz działania nadzwyczaj pomocny. Mówi się, że zaczynamy go tracić z naszego ciała już po dwudziestym pierwszym roku życia. Wtedy też ostrożnie rozpoczyna się proces starzenia się cery. Zdarza się jednak, iż tracimy kolagen w przeróżnych sytuacjach stworzonego przez nas życia. Powinniśmy niemniej jednak pamiętać, iż takie okoliczności mogą być niebezpieczne, bowiem kolagen działa wspomagająco na gojenie się ran oraz regenerację kości i stawów. Jego brak może być groźny dla naszego organizmu. By do tego nie dopuścić powinniśmy wykreślić z naszego swojego życia czynniki takie jak nadmierne obciążenia ciała w czasie wyczynowego uprawiania sportów lub zbyt intensywnej aktywności fizycznej. Przeciążenie organizmu może doprowadzić do zaburzeń w wytwarzaniu kolagenu przez stworzony przez nas organizm.

Na dodatek, by się zabezpieczyć, należałoby stosować kosmetyki zawierające kolagen, które wspomogą kurację odżywczą. Należytym źródłem tego składnika są Colvita oraz kremy z kolagenem. Kolagen jest niezwykle znaczącym budulcem naszego organizmu. To białko tkanki łącznej, które odpowiada za sprężystość oraz odpowiednie napięcie skóry. Jego utrata może sprawiać osłabienie organizmu, zwłaszcza stawów oraz kośćca, niemniej jednak też zwiotczenie skóry i zmarszczki.

Aby się przed tym zabezpieczyć, należy wykorzystywać właściwe kosmetyki zawierające kolagen. Kolagenowe żele do mycia zastępują preparaty myjące oraz stanowią zachwycającą bombę kolagenową dla naszej idealnej skóry. Należałoby pomyśleć o takiej pielęgnacji wcześniej, bo utrata kolagenu może być naprawdę groźna. Jego niedobór może spowodować zmiany w organizmie takie jak matowienie paznokci oraz włosów, zmarszczki, suchość skóry i przykurcz sylwetki. Najgorsze jest jednakże ryzyko osłabienia układu odpornościowego, a w efekcie także wnikanie do organizmu ludzkiego ciał patogennych inaczej toksyn środowiskowych i komórek nowotworowych.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz