Ćwiczenia oraz terapia z coachem – co masz możliwość zyskać?

Niejednokrotnie się zdarza, że człowiek, aby zmienić swój punkt widzenia, ma obowiązek zmienić swoje otoczenie. Góry zawsze były dla człowieka dużym wyzwaniem, wzorem stabilności, siły i spokoju. Z punktu spostrzegania coachingu, są bardzo należytym miejscem do prowadzenia szkoleń szkoleniowych, które są połączone z wysiłkiem fizycznym.

Coaching często korzysta z pomocy natury w swoich szkoleniach. Góry są niesłychanie należytym otoczeniem dla człowieka. Wędrując po górskich szlakach, automatycznie czujemy odpowiedzialność za drugiego człowieka, co niezwykle nas motywuje we wszelkich naszych przedsięwzięciach. Staramy się być opiekuńczy, korzystni, reagujemy na każdy przejaw niebezpieczeństwa. Konstruujemy wzajemne zaufanie w wspólnocie. Jeśli takie wrażenia będziemy w stanie przenieść na obszar miejsca pracy, to oznacza, iż szkolenie coachingowe w jaki sposób najbardziej się powiodło.

Coach jest stworzonym przez nas pilotem, opiekunem, towarzyszem, jednak on wyłącznie podpowiada oraz pyta. Rozstrzygnięcie problemów oraz odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz niepewności musimy odszukać sami. Szkolenia coachingowe polecane są dla osób indywidualnych oraz zespołów pracowników, mających przed sobą rozplanowane cele. W wypadkach indywidualnych, coaching wspomaga znaleźć motywację do działania, podnieść własną wartość, zmienić punkt widzenia, uwolnić optymizm do nadciągających zmian. W przypadkach grupowych, Coach Elżbieta Jezierska – life coaching warszawa pomaga odszukać wspólną płaszczyznę, motywację do efektywnej, grupowej współpracy, uczy odpowiedzialności za wspólników, uczy w jaki sposób obopólnie się wspierać, jak szanować siebie nawzajem.

Motywuje, ożywia do zmian, okazuje, jak reagować na wprowadzane zmiany, by traktować je jako modernizujące przyszłość na lepszą, a nie jako tzw. dopust boży. Uczy w jaki sposób odszukać pozytywne wartości w każdych naszych przedsięwzięciach, innymi słowy pozytywnego myślenia. Wydaje się, że coaching, który opiera się na nadzwyczaj prostych zasadach, w krótkim czasie zagości w wielu krajowych przedsiębiorstwach, bowiem w aktualnych czasach wszyscy potrzebujemy motywacji do naszych dalszych działań oraz wsparcia nie wyłącznie naszych bliskich.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz