Co warto zobaczyć w Truskawcu?

Jedną z ciekawszych miejscowości, które znajdują się na Ukrainie jest Truskawiec. Jest to miejscowość, która oferuje wiele ciekawych i interesujących rzeczy do zobaczenia. Poniżej prezentujemy te najciekawsze, które są wręcz pozycją obowiązkową.

Pijalnie wody mineralnej

W Truskawcu znajdują się pijalnie wody mineralnej. W tych pijalniach wody może przebywać bardzo wiele osób, które w spokoju spożywać wodę mineralną. Najbardziej popularnym rodzajem wody w Truskawcu jest „Naftusia”, a do popularnych zaliczają się także „Sofiaja” oraz „Bronisława”. Wody mineralne znajdujące się w Truskawcu posiadają bardzo pozytywne właściwości zdrowotne.

Park zdrojowy

Jest to jedno z miejsc, które obowiązkowo powinny obejmować wakacje w Truskawcu. Znajduje się on pomiędzy „Biuwetami”. W okolicach parku znajduje się wiele sanatoriów, hoteli, pensjonatów czy też deptaków. Okolice parku są naprawdę ciekawe oraz interesujące. W parku znajduje się koncepcja tematyczna dotycząca jednego z najbardziej znanych utworów ukraińskich. W parku znajduje się wiele różnych figur, które przedstawiają bohaterów utworu. Są one zrobione z mosiądzu.

Mosiężne figury

Mosiężne figury znajdują się nie tylko w parku zdrojowym, ale także porozrzucane są w wielu różnych miejscach Truskawca. Można je znaleźć także na deptaku i wielu innych miejscach centrum miasta.Dzięki nim można liczyć się z naprawdę bardzo ciekawym klimatem, który nawiązuje do utworu „Lisowa pisnia”.

Oczywiście w Truskawcu znajduje się wiele różnych obiektów religijnych. Wśród tych obiektów znajdują się cerkwie, stary cmentarz, kościół i wiele innych obiektów religijnych. Poza tym wakacje w Truskawcu powinny obejmować zobaczenie takich miejsc jak drewnianą willę „Goplana”, Pałac Kultury, wiele różnych ciekawych pensjonatów pamiętających okres dwudziestolecia międzywojennego czy też innych budynków i kamienic przedwojennych. Każde z tych miejsc jest naprawdę bardzo ciekawe i interesujące do zobaczenia. Oczywiście zanim uda się na wakacje do tego miasta warto także dokładnie zapoznać się z innymi miejscami, które można zobaczyć, oraz z którymi można się zapoznać.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz