Bieżąca mapa nowych zakażeń na COVID – 19

Bieżąca mapa nowych zakażeń na koronawirusa udostępniana jest w serwisie onkologicznym Zwrotnik Raka. Schorzenie prędko rozprzestrzenia się na całym świecie, w tym także w Polsce. Dlatego nie jest dziwne, że osoby z grupy zagrożonej mają przedstawiane informacje systematycznie. A0 to dokładnie do takiej grupy wliczają się pacjenci onkologiczni. Za pośrednictwem aplikacji ArcGIS możliwe jest śledzenie statystyk zarażonych chorych w konkretnych krajach oraz kontynentach.

Z mapki można skorzystać bez kłopotu, bo jest przejrzysta, a w jej lewym górnym rogu znajduje się przycisk, umożliwiający przybliżanie oraz oddalenie widoku. Przedłożona mapa koronawirusa zaktualizowana jest parę razy dziennie. W związku z tym użytkownicy, którzy na nią zaglądają mają gwarancję, że uzyskają wgląd do wyłącznie sprawdzonych danych. Na mapce uwzględniane są wyłącznie oficjalnie potwierdzone jednostki. Można także sprawdzić liczbę pacjentów, którzy wyzdrowieli, jak i liczbę osób zmarłych. Każdy może w związku z tym sprawdzać, gdzie występuje koronawirus oraz obeznać się z dokładnymi danymi statystycznymi. Na dodatek, osoby zaglądające na portal mogą zajrzeć do zakładki koronawirus a nowotwór.

Dzięki temu są poinformowani, jak mają na co dzień się zachowywać, aby uniknąć ryzyka zachorowania. Sprawdzając mapkę na bieżąco można zobaczyć, gdzie w Europie jest najwięcej chorujących. Dodatkowo, można też ocenić jak sytuacja prezentuje się na całym świecie. Niestety, aktualnie koronawirus rozprzestrzenił się już wszędzie.

Aktualizacja mapy, według kolejnych wskaźników wskazuje, że na całym świecie zaraziło się już nieco więcej niż pół miliona ludzi, a liczba zgonów na skutek COVID – 19 to mniej więcej dwadzieścia pięć tysięcy. Wyzdrowiało mniej więcej sto dwadzieścia pięć tysięcy osób. Liczba osób zakażonych koronawirusem na terenie Polski to ponad tysiąc dwieście osób. Dane należy sprawdzać na bieżąco, ponieważ dynamicznie zmieniają się.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz