Bezpłatne korepetycje w internecie – gdzie poszukiwać?

Korepetycje pochodzą od słowa repetycje. W ich czasie nauczyciel, o wysokim doświadczeniu nadzorował próby młodych artystów, którzy przez całe ich trwanie powtarzali rzeczowy element utworu muzycznego. Utwory były trenowane do tego momentu, aż artysta był w stanie wykonać je bezbłędnie oraz praktycznie idealnie. Według jednej z łacińskich sentencji repetycja jest kluczem do sukcesu w pogłębianiu własnej wiedzy.

W tej chwili korepetycje mają trochę inne znaczenie, jednak w dalszym ciągu pierwowzór z innowacyjnym znaczeniem łączy chęć do nauki. Dzisiaj korepetycje to nic innego jak zajęcia mająca na celu utrwalenie czy powtórzenie rzeczowego materiału czy również pomoc w odrobieniu pracy domowej, wcześniej zadanej w szkole – to też http://www.dyktanda.pl/. Żyjemy w czasach, w których pracodawcy wybitnie zwracają uwagę na nasze kwalifikacje. Angażują osoby najbardziej wykształcone, posiadające cenne umiejętności i doświadczenie.

Zadaniem korepetytora nie jest robienie zadań za ucznia i wyręczanie go w jego obowiązkach. Takie działanie nie ma najmniejszego sensu. By osiągnąć w czymś mistrzostwo czy chociażby rozwinąć swoje zręczności ćwiczenie jest nieodzownym detalem w działaniu. Nauka nie przyjdzie do nas oddzielnie. Czasami trzeba silnie się natrudzić, by coś w naszej głowie pozostało.

Zatem korepetytor w czasie udzielania lekcji staje się stworzonym przez nas mentorem i autorytetem naukowym. Pod warunkiem, że sam ma profesjonalne wykształcenie i kwalifikacje. Nic nam po osobie, która nie będzie miała żadnego pojęcia o tym, o czym ma nas przyuczyć czy doszkolić. Poza tym, to, co będzie nam przekazywać ma prawo być kompletną nieprawdą.

Patryk Nowak Autor

Dodaj komentarz