Aranżacja wnętrz mieszkalnych – retro vs ewolucja

XXI wiek znamionuje się prostotą, a nie splendorem, do jakiego Polacy z wielu uwag przywykli i jaki powodował zagracenie przestrzeni mieszkalnej. Ludzie coraz to znacznie bardziej przywiązują szczególną uwagę do wyglądu swoich mieszań, domów czy willi, przez co każdy ich ruch w tym kierunku jest przyzwoicie przemyślany.

Obecnie nie upycha się wszystkiego w przysłowiowym m2, ale aranżuje się wnętrze mieszkalne. W czasie aranżacji przestrzeni wolno wykorzystywać wpierw z projektantów wnętrz, jacy zaprojektują każde pomieszczenie w obiektu, a następnie z usług dekoratora wnętrz, jaki zadba o każdy szczegół w osobistym „Eldorado” konsumenta. Do aranżacji wnętrza wykorzystuje się wiele materiałów dostępnych na rynku nieomalże w każdym kolorze, wymiarze czy stylu. Zwraca się ekstrawagancką uwagę na funkcjonalność, wygląd i trendy.

Dziś najbardziej cieszą się popularnością: świece, sznurkowe dywany, abażury, elektryczne kominki i nigdy nie schodzące z piedestału poduchy, które umilają każde wnętrze. Aranżacja wnętrz przydatna jest każdemu, kto pragnie czuć się we własnej przestrzeni niczym jak w niebie – oto architektura wnętrz Warszawa. Jeżeli stare meble zalegają w garażu, strychu, piwnicy, a my jesteśmy akolitami stylu retro, należałoby sprawić jak wykorzystać własne chęci oraz talent do stworzenia niepowtarzalnego salonu. To naturalnie dzięki łączeniu nowoczesnych mebli ze starymi jesteśmy w stanie uzyskać ciekawą aranżację w stylu lat 60/70- tych. Meble, których lata świetności już dawno minęły jesteśmy w stanie wybitnie łatwo odmienić za pomocą normalnej farby czy innowacyjnych detalów.

To naturalnie dzięki odświeżeniu starych szaf, regałów przez zdobienie ich metodą np. decoupage uzyskują one całkiem pionierski wygląd i stanowią atrakcyjny szczegół wnętrza. Wystarczy jedynie odrobinę wyobraźni, minimum funduszy, zdolności artystycznych by stworzyć swój jedyny i szczególny salon w stylu retro. Dzisiejsze techniki odświeżania, wymiany obić, tapicerek sprawiają, że nie ma nic prostszego aniżeli zmiana wyglądu swojej starej sofy, a odpowiednie lakiery do drewna dobrze zakonserwują odmienione wizualnie wiekowe meble. Aby nasz salon w całości prezentował styl retro nie jesteśmy w stanie zapomnieć o jego ścianach. To właśnie dzięki najnowszej technice tworzenia fototapet jesteśmy w stanie samodzielnie przystosować właściwy wzór pasujący do naszego wnętrza, który w następnej kolejności będziemy mogli przenieść na nasze ściany.

Patryk Nowak Autor

Komentarze

    Autor

    (31 grudnia 2019 - 07:38)

    Urządzasz swoje mieszkanie i potrzebujesz tapet na ściany w stylu glamour, a może coś klasycznego? Sprawdź ofertę z tapetami sprzedawanymi przez internetowy sklep https://dobretapety.pl/arthouse, który oferuje doskonałej jakości tapety do ścian. Zobacz naszą kolekcję tapet i zamów. Realizujemy wszystkie zamówienia. Znajdź tapety dopasowane do twojego gustu.

Dodaj komentarz